Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone cihazlarda ekran görüntüsü alma

iPhone cihazlarda ekran görüntüsü alma

0
iphone 5,iphone 6,iphone 7,iphone 8,ekran görüntüsü nasıl alınır,ekran görüntüsü alma

Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarda ekran görüntüsü alma işleminin nasıl yapıldığını detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone cihazlarda ekran görüntüsü alma

Apple, uzun süredir merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone X‘i tanıttı. Yeni telefonu olan iPhone X telefonunda tasarımsal ve özellik olarak daha önceki iPhone serisine göre bir çok değişikliğe gitti. Bu değişikliklerden en belirgin olanı ana ekranda yer alan Home tuşudur. iPhone cihazının ilk çıktığı günden beri her telefonunda kullandığı ve alışılagelmiş olan fiziksel Home tuşu iPhone X cihazında yer almamaktadır. Bununla birlikte home tuşu ile yapılan bir çok işlem farklı şekillerde yapılmaktadır.

iPhone‘un şimdiye kadar üretmiş olduğu tüm cihazlarda iPhone X modeli hariç ana ekranında Home tuşu bulunan bütün cihazları için geçerli olan ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Peki iPhone 8 ekran görüntüsü nasıl alınır? iPhone 7 ekran görüntüsü nasıl alınır? iPhone 6 ekran görüntüsü nasıl alınır? iPhone 5 ekran görüntüsü nasıl alınır? iPhone 4 ekran görüntüsü nasıl alınır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını aşağıda detaylı ve resimli bir şekilde hazırlamış olduğum yazımızda bulabilirsiniz.

iPhone 8 ekran görüntüsü nasıl alınır

  • iPhone cihazlarda ekran görüntüsü alabilmek için ilk olarak ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı açalım.
  • Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken telefonunuzun sağ tarafında yer alan Güç Tuşuna ve ekranın alt kısmında bulunan Home tuşuna aynı anda basıp bırakmanız yeterli olacaktır.
  • Güç + Home tuşlarına aynı anda basıp bıraktığınızda 1 saniye içerisinde cihazınız ekran görüntüsünü almış olacaktır.
  • Almış olduğunuz ekran görüntüsü telefonunuzun sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  • Ekran görüntüsü üzerinde düzenleme ve not alma gibi gelişmiş özelliklerden de yararlanabilirsiniz..

iPhone 7 ekran görüntüsü nasıl alınır

iphone 5,iphone 6,iphone 7,iphone 8,ekran görüntüsü nasıl alınır,ekran görüntüsü alma

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak iPhone 8 ve daha önceki bütün modellerinde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone cihazlarda ekran görüntüsü alma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz