Ana Sayfa Rehber Bilgisayar PDF Vs. JPG – Farklılıklara Bakış

PDF Vs. JPG – Farklılıklara Bakış

0
pdf to jpg
pdf to jpg

Günümüzde, insanlar PDF ve JPG dosyalarını içerik paylaşımı için en güvenilir kaynak olarak kullanıyorlar. NUT Bu, her iki dosya formatının da herhangi bir durum için mükemmel olduğu anlamına gelmez. Her ikisinin de artıları ve eksileri var. Birinin olağanüstü bir şekilde işlev gördüğü durumlarda, diğeri iyi çalışmayabilir.

Öyleyse PDF ve JPG görüntüleri arasındaki büyük farklılıkları tartışalım!

JPEG dosyası nedir?

JPEG görüntüleri, İnternet küresi çevresinde en yaygın kullanılan resim dosyalarından biridir. Bu görüntü dosyası tıpkı günlük görüntü depolama ve ekranın ekmeği ve tereyağı gibidir.

JPEG, 1980’lerin sonlarında JPEG ve JPG görüntü dosyalarının standardizasyonundan sorumlu uluslararası bir grup olan “Ortak Fotoğraf Uzmanları Grubu” nu temsil ediyor. Resimlerinizi dijitalleştirmeniz gerekiyorsa, bu format en iyi kabul edilir ve tüm cihazlar ve arama motorları ile uyumludur.

PDF dosyası nedir?

Taşınabilir bir belge biçimi verilerinizi tek bir dosyada görüntüleyebilir. Peki ya sadece internette resim yüklemeniz gerekiyorsa? Özellikle bu amaç için geliştirilen bir dönüştürücü kullanarak PDF’yi JPG’ye dönüştürmeniz gereken yerdir.

PDF ve JPG arasındaki farkları keşfedelim!

Yukarıda belirtildiği gibi, veri paylaşmak için hem PDF hem de JPG dosyalarını kullanabilirsiniz. Ancak her iki format arasında büyük farklılıklar vardır. Bunlardan bazıları PDF’yi JPG’ye dönüştürmenize de izin verecektir. Bazıları geri dönüşmanıza izin verebilir.

Sıkıştırma:

Bu, bir PDF ve JPG görüntüsü arasında açık bir ayrım tanımlayan ana nedendir. JPG görüntüsü PDF’den daha büyük bir boyuttur. Ancak görüntüleri çevrimiçi platformlar için kullanmak istiyorsanız, durum tepkisiz hale geldikçe PDF görüntülerini orada kullanamazsınız.

Bu yüzden burada herhangi bir yazılım veya araçla PDF JPG Çevirme gerekir. İyi bir seçenek, bu tür dönüşümler için ITSPDF.com tarafından özel olarak geliştirilen bir araç olan JPG dönüştürücüsüne bir PDF kullanmaktır.

 

Öte yandan, PDF kullanmak birçok JPG’yi tek bir dosyada sıkıştırmanıza izin verir. Bu, dosyayı paylaşım amacıyla uygun hale getirir. PDF’lerle, görüntüleri tek tek paylaşmanız gerekmez. Hepsini aynı dosyaya koyun ve arkadaşlarınızla paylaşın.

Düzenlenebilirlik:

Taşınabilir belge biçimi her zaman belge içeriğinizin orijinal düzenini korur. Ancak, bir PDF’deki içeriği veya resimleri doğrudan düzenleyemezsiniz. Öte yandan, JPG’ler tüm verileri bir katmandaki daha küçük katmanlara entegre edilebilen ve düzenleme bu şekilde kolaylaşır.

Bu, her iki dosya arasında, JPG’nin uygun düzenleme amaçları söz konusu olduğunda seçmek için iyi bir biçim olduğunu gösterir.

Depolamak:

JPG, birden fazla içerik içeren bir PDF ile karşılaştırıldığında küçük bir boyuta sahiptir. Bu, JPG’yi depolama hedefleri için güvenilir bir dosya haline getirir. Taşınabilir belge biçiminde verileriniz varsa, bir resim dosyasına dönüştürmek için bir PDF’den JPG dönüştürücüsüne kullanabilirsiniz. Daha küçük bir disk alanında daha fazla depolamaya başlayın.

İnsanlar da soruyor:

PDF’ler JPEG’lerden daha mı büyük?

Evet! JPG’nin basit bir görüntü dosyası olduğu yerlerde, PDF resimleri, videoları ve genel olarak boyutunu JPG’lere kıyasla artıran diğer içerikleri saklayabilir.

PDF’yi görüntüye dönüştürebilir miyim?

Tabi ki yapabilirsin! Akıllı bir PDF’den JPG dönüştürücüsüne çevrimiçi olarak mevcutken, dönüşümü gerçekleştirmek için sürükleyebilir ve bırakabilir ve ‘Dönüştürebilirsiniz’.

JPEG’yi dijital olarak nasıl imzarım?

Boya yazılımında bir JPEG görüntüsü açabilir, orada imza ekleyebilir ve yeni bir dosya olarak kaydedebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz