Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone X ekran görüntüsü alma

iPhone X ekran görüntüsü alma

0
iphone x,ekran görüntüsü alma,screen shot,ekran görüntüsü alamıyorum,ekran fotosu

Bu yazımızda sizlere eski cihazlarından farklı olan iPhone X ekran görüntüsü alma işlemi nasıl gerçekleştirilir detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone X ekran görüntüsü alma

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. Bilgisayar ürünlerinin yanı sıra akıllı telefon sektörünün de iPhone serisi ile vazgeçilmezlerindendir.

Apple, uzun süredir merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone X‘i tanıttı. Yeni telefonu olan iPhone X telefonunda tasarımsal ve özellik olarak daha önceki iPhone serisine göre bir çok değişikliğe gitti. Bu değişikliklerden en belirgin olanı ana ekranda yer alan Home tuşudur. iPhone cihazının ilk çıktığı günden beri her telefonunda kullandığı ve alışılagelmiş olan fiziksel Home tuşu iPhone X cihazında yer almamaktadır. Bununla birlikte home tuşu ile yapılan bir çok işlem farklı şekillerde yapılmaktadır.

Ana ekranda bulunan Home tuşu artık olmadığına göre iPhone X cihazında ekran görüntüsü nasıl alınır? iPhone X cihazında ekran görüntüsü alamıyorum? iPhone X ekran fotosu nasıl alınır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını aşağıda detaylı ve resimli bir şekilde hazırlamış olduğum yazımızda bulabilirsiniz.

iPhone X ekran fotosu nasıl alınır

  • iPhone X cihazında ekran görüntüsü alabilmek için ilk olarak ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı açalım.
  • Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken telefonunuzun sağ tarafında yer alan Güç Tuşuna ve sol tarafta bulunan Ses Açma Tuşuna aynı anda basıp bırakmanız yeterli olacaktır.
  • Güç + Seç Açma tuşlarına aynı anda basıp bıraktığınızda 1 saniye içerisinde cihazınız ekran görüntüsünü almış olacaktır.
  • Almış olduğunuz ekran görüntüsü telefonunuzun sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  • Ekran görüntüsü üzerinde düzenleme ve not alma gibi gelişmiş özelliklerden de yararlanabilirsiniz..

iPhone X ekran görüntüsü alamıyorum

iphone x,ekran görüntüsü alma,screen shot,ekran görüntüsü alamıyorum,ekran fotosu

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Apple’ın eski ürünlerinden daha farklı olan iPhone X cihazında ekran görüntüsü alabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone X ekran görüntüsü alma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz