Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da karanlık mod

iPhone’da karanlık mod

0
iphone,karanlık mod
iphone,karanlık mod

Bu yazımızda sizlere iPhone’da karanlık mod (Dark Mode) nereden ve nasıl açılır detaylı ve resimli bir şekilden anlatacağım.

iPhone’da karanlık mod

Apple‘ın IOS 10 ile birlikte getirmeyi düşündüğü fakat bir türlü başarılı olamadığı karanlık mod, IOS 11 ile birlikte kullanıma sunuldu. Son zamanlarda sosyal paylaşım sitelerinde hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan Dark Mode (Karanlık Mod) özelliği, iPhone‘da IOS 11 ile birlikte gelmiş durumda. Koyu arayüz sayesinde hem az ışıklı ortamlarda gözünüz daha az yorulacak hem de telefonunuzun daha az pil tüketmesine olanak sağlayacaktır.

Karanlık mod iPhone’ununuzun arka planının koyu renkli (çoğunlukla siyah ve tonları) olmasını sağlayacaktır. Oldukça hoş bir görüntü sağlayan Dark mode‘u beğenmemeniz durumunda ise istediğiniz zaman kapatabilir ve açık temayı tekrar kullanabilirsiniz. Karanlık modu nasıl etkinleştireceğini bilmeyen kullanıcılarımız için detaylı bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da karanlık mod nasıl açılır?

Peki iPhone’da karanlık mod var mı? iPhone’da karanlık mod nasıl etkinleştirilir? iPhone’da karanlık mod nereden açılır? iPhone’da karanlık mod nasıl açılır? iPhone’da dark mode nereden açılır? iPhone’da dark mode nasıl açılır? iPhone’da koyu tema nedir? iPhone’da koyu tema nasıl açılır? iPhone’da koyu tema nereden açılır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun ana ekranında yer alan Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılacak olan Ayarlar sayfası içerisinden ise Ekran ve Parlaklık sayfasına girelim.
iphone,karanlık mod,dark mode

iPhone’da dark mode nasıl açılır?

  • iPhone’unuzun ekran ayarlarını yapabildiğiniz Ekran ve Parlaklık ayarları sayfası içerisinde Görünüş başlığının altında Açık ve Koyu şeklinde iki seçenek bulunmaktadır.
  • Koyu olan seçeneği seçtiğinizde iPhone‘unuzun ekranının koyu bir temaya büründüğünü görebilirsiniz.
  • Telefonunuzun görünümünü istediğiniz zaman karanlık mod‘dan çıkarabilir açık tema kullanımına geçebilirsiniz.
iphone,karanlık mod,dark mode

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak iPhone’da karanlık mod (dark mode) özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz