Ana Sayfa İnceleme Sahibini En İyi Koruyan Bekçi Köpekleri

Sahibini En İyi Koruyan Bekçi Köpekleri

0
sahibini en iyi koruyan bekçi köpekleri
sahibini en iyi koruyan bekçi köpekleri

Sahibini En İyi Koruyan Bekçi Köpekleri kişilerin can ve mal güvenliğini sağlaması açısından en çok tercih edilen köpek ırklarıdır. Sadakatleri oldukça önemli olan ırkların karakter ve davranışlarının yanı sıra sahiplerini korumaları da öne çıkan özelliklerindendir. Yabancılara karşı oldukça temkinli davranırlarken aynı zamanda sürekli tetikte olmaları da görülen karakter yapıları arasında yer alır. Sadık olan köpekler sahiplerine karşı oldukça korumacı ve güvenli bir şekilde dolaşabilmelerini sağlamakla görevlidirler.

Doberman

doberman
doberman

Doberman ırkı olan köpekler zarif, ince ve oldukça kaslı bir beden yapılarına sahiptirler. Güçlü olan çene yapıları ve kaslı olan vücutları sayesinde arama kurtarma köpeği olarak kullanılabilmesinin yanı sıra operasyon köpeği olarak da oldukça sadık köpek ırkları arasında bulunur. Yabancılara karşı son derece tehditkâr bir yapıları bulunurken aynı zamanda aileleri söz konusu olduğunda oldukça sevgi dolu bir cinstir.

Doberman Yavru Bakımı

Doberman köpekler koruma özellikleri bulunmasından dolayı mutlaka yavruluk dönemlerinde eğitim aldırılması önem taşır. Bu sayede sosyalleşmesi de mümkün olur. Çok az tüy bakımına ihtiyaçları bulunur ve kısa tüylü olmalarından dolayı herhangi bir ekstra bakım ihtiyacı bulunmaz. Haftada bir kere tüylerin taranması yeterli olur. Doberman yavru bakımı son derece kolay olup sahiplerinin egzersiz ihtiyaçlarını karşılaması ve yavru oldukları dönemde eğitim aldırmaları önemlidir.

2023 Doberman Yavrusu Fiyatları

Doberman yavrularının eğitimi, rengi, secereleri gibi birçok farklı etken fiyatları üzerinde etkili olabilir. Bu nedenle tüm detayların bilinmesi önem taşır. 2023 Doberman yavrusu fiyatları 7.000 TL ile 8.500 TL arasında değişiklik gösterir.

Alman Kurdu

alman kurdu
alman kurdu

Alman kurdu Alman çoban köpeği de olarak bilinirken keskin bir zekâsı ve insanlarla iletişimi kuvvetli bir ırktır. Dünyanın en sadık köpeği kategorisinde yer alır ve asker, polis, kurtarma köpeği olarak da görevlendirilirler. Yavru oldukları dönemde iyi bir eğitim almalarının ardından dünyanın en sadık köpeği olabilme özellikleri gelişir ve sahibini en iyi koruyan köpeklerden olur.

Alman Kurdu Yavru Bakımı

Alman kurdu köpeklerinin düzenli bir şekilde tüy bakımına ihtiyaçları bulunur. Haftada 2 kere fırçalanması tüylerin önemli iken aynı zamanda beslenmelerine de dikkat edilmelidir. Güçlü çene yapılarına sahip olmalarından ve enerjik olmalarından dolayı bakımlarının da bu ihtiyaçları karşılar nitelikte olmalıdır.

2023 Alman Kurdu Yavrusu Fiyatları

2023 Alman Kurdu Yavrusu Fiyatları 4.500 TL ile 19.000 TL arasında değişiklik gösterir. Tüy yapısı, rengi, eğitimi ve şeceresi gibi etkenler fiyatları üzerinde farklılıklar gösterir.

Rottweiler

rot
rot

Rottweiler köpek ırkı sahibine ve ailesine karşı son derece güçlü bir koruyucudur. Nazik, kendine güvenen ve sadık özellikleri bulunurken aynı zamanda büyük ırk köpeklerdendir. İnatçı ve özgür ruhlu karakterleri olmasından iyi bir eğitim almaları önem taşır. Yavru oldukları dönemde iyi bir eğitim almaları halinde korumaya odaklı olmalarından son derece koruyucu bir köpek olacaklardır.

Rottweiler Yavru Bakımı

Rottweiler yavru bakımı için en önemli olan kuyruklarının kesilmemesidir. İyi bir bakım sağlanmasıyla uzun ömürleri bulunur. Saldırmaya yatkın olmalarından bakım ve yavruluk süreçlerinde mutlaka iyi bir eğitim almaları gereklidir.

2023 Rottweiler Yavrusu Fiyatları

2023 Rottweiler Yavrusu Fiyatları 3.000 TL-8.000 TL arasında farklılıklar gözükür. Bu farklılıkların en önemli nedeni eğitim iken aynı zamanda orijinal olması da önem taşır.

Belçika Kurdu

belcika kurdu
belcika kurdu

Belçika Kurdu köpek ırkı polis köpeği ve eğitimli olarak K9 olarak görevlendirilir. Aktif ve enerjik olan kurtlar aynı zamanda doğal yeteneklerini ön plana çıkarmak adına yavru oldukları dönemden itibaren eğitim almalıdırlar. Aktif olan ırkın günlük egzersizleri ihmal edilmemelidir. Sosyal olan köpek ırkı son derece de sahibini iyi koruma yeteneğine sahiptir.

Belçika Kurdu Yavru Bakımı

Belçika Kurdu yavru bakımı sürecinde az tüy döken bir ırk olmasından haftada bir ya da iki kere fırçalanmaları yeterli olur. Sık yıkanmalarına gerek duyulmaz ve tırnakların uzamasına bağlı kesilerek bakımlarının yapılması yeterli olur.

2023 Belçika Kurdu Yavrusu Fiyatları

2023 Belçika Kurdu Yavrusu Fiyatları 5.000 TL ile 25.000 TL arasında farklılıklar gösterir. Orijinal olması aynı zamanda eğitimi, seceresi, cinsiyeti gibi özelliklerde fiyatların değişmesinde etkili olur.

Cane Corso

cane
cane

Cane Corso köpekler karakter olarak son derece sessiz, korumacı, sakin ve eğitilebilir bir yapıdadırlar. Kendisini tamamen ailesine adayan ırk iyi bir avcılık yeteneğine de sahiptirler. Eğitimleri zeki olmalarından dolayı son derece kolay olup sürekli hareket etme güdüleri bulunur. Ayrılık kaygısı yaşayabilen ve sahibini en iyi koruyan köpek ırklarından biridir.

Cane Corso Yavru Bakımı

Cane Corso yavru bakımı sürecinde önemli olan gözlerinin ve kulaklarının temizlenmesidir. Bunların dışında mutlaka tüylerin taranması ve yavru iken eğitim almaları bakım süreçlerinde önem taşır. Güçlü ve iyi beslenmiş bir Cane Corso yavrusu son derece korumacı bir yaşam sürer.

2023 Cane Corso Yavrusu Fiyatları

2023 Cane Corso Yavrusu Fiyatları ortalama olarak 4.000 TL ile 7.500 TL arasında görülür. Daha ufak olan yavruların fiyatları ise 15.000 TL’ye kadar yükselmesi söz konusu olabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz