Ana Sayfa Eğitim Photoshop Photoshop’ta göz rengini değiştirme

Photoshop’ta göz rengini değiştirme

0
photoshop,göz rengi,renk değiştirme,eğitim

Bu yazımızda yeni başlayanlar için Photoshop’ta göz rengini değiştirme nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Photoshop’ta göz rengini değiştirme

Adobe Photoshop, piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede bir tek biçim olan, Adobe Systems‘in sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır. Photoshop önceden oluşturulmuş olan grafikleri ve fotoğrafları piksel olarak değiştirip yapılandırabileceğiniz bir resim editörüdür. Photoshop kendi sınıfındaki diğer programlar ile kıyaslandığında açık ara pazar lideridir. 1987 yılından beri bu işin içinde olmaları oldukça büyük bir etkendir.

Grafik düzenleme yazılımları, yeni bir grafiksel veri veya fotoğrafı yeniden oluşturmak yerine daha çok önceden meydana getirilmiş bir verinin üzerinde düzenleme yapmaya yardımcı olur. Photoshop programında sıklıkla kullanacağınız işlemler Kesme, Kopyalama, Silme, Maskeleme, Renk Değiştirme vb. Reklamcıların vazgeçilmezlerinden olan Photoshop programında yapabileceklerinizin bir sınırı bulunmamaktadır. Örnek olarak Afiş, El İlanı, Kartvizit, Araç Giydirme gibidir. Reklam amaçlı kullanım dışında yıpranmış, soluk görüntüye sahip fotoğrafları düzenleme, renklendirme gibi işlemler yapılabilir. Yazımızın asıl konusu olan Photoshop’ta göz rengi değiştirme işleminin nasıl yapıldığına hep birlikte göz atalım.

Peki Photoshop’ta göz rengi değiştirme nasıl yapılır? Photoshop’ta Bir nesnenin rengi nasıl değiştirilir? Renk değiştirme nasıl yapılır? gibi sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Photoshop’ta göz rengi nasıl değiştirilir?

  • Göz rengini değiştirmek istediğimiz görseli Photoshop programında açalım.
photoshop,göz rengi,renk değiştirme,eğitim
  • Seçim araçlarından herhangi birini kullanarak renk değişikliği gerçekleştirmek istediğimiz gözü seçelim. (Ben bu işlemi Quick Selection Tool aracı ile gerçekleştirdim.)
photoshop,göz rengi,renk değiştirme,eğitim
  • Seçimi tamamladıktan sonra menü içerisinden Image > Adjustments > Hue/Saturation bölümüne giriş gerçekleştirelim.
photoshop,göz rengi,renk değiştirme,eğitim

Photoshop temel eğitim

  • Karşınıza Hue/Saturation penceresi açılacaktır.
  • Preset bölümünden hazır değişimleri kullanabilir veya Hue ve Saturation değerlerini değiştirerek istediğiniz rengi elde edebilirsiniz.
photoshop,göz rengi,renk değiştirme,eğitim
  • Sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.
  • Bu işlemi başka nesnelerin renklerini değiştirmek için de kullanabilirsiniz.
photoshop,göz rengi,renk değiştirme,eğitim

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Photoshop‘ta herhangi birinin göz rengini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Photoshop’ta göz rengini değiştirme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz