Ana Sayfa Nasıl Yapılır iCloud Kullanıcı Adı Ne Şekilde Bulunur? 

iCloud Kullanıcı Adı Ne Şekilde Bulunur? 

0
iCloud Kullanıcı Adı

Bütün Apple cihaz ve hizmetlerini kullanmak için bir iCloud kullanıcı adına veya öbür ismiyle bir Apple kimliğine gereksiniminiz vardır. iCloud uzantılı bir elektronik posta adresi olmakta olan iCloud kullanıcı ismi olmadığı vakit cihazınızı kullanamaz ve temel hizmetlere bile erişemezsiniz. Gelin iCloud kullanıcı ismi ne şekilde bulunmaktadır yakından bakalım ve bu sistemi bütün ayrıntılarıyla tanıyalım. 

 Android işletim sistemine sahip bir mobil cihaz kullanmak ve öbür Google hizmetlerine erişmek için Gmail uzantılı bir elektronik posta adresine gereksiniminiz vardır. Aynı hal Apple cihaz ve hizmetleri için de geçerli. iCloud uzantılı bir elektronik posta adresi olmakta olan iCloud kullanıcı adınız veya öbür ismiyle Apple kimliğiniz olmadan ve bu hesaba giriş için lüzumlu parolayı bilmeden cihazınızı kullanmaz ve asli hizmetlere bile erişemezsiniz. 

 iCloud kullanıcı ismi birçok kullanıcı için hafızada tutması en basit bilgidir. Fakat artık bütün bilgilerimiz kayıtlı olduğu ve otomatik giriş yapmayı seçtiğimiz için Apple kimliği gibi mühim bir bilgiyi bile unutabiliyoruz. Endişelenmeyin, iCloud uzantılı elektronik posta adresinizi bulmak için uygulayabileceğiniz değişik teknikler var. Gelin iCloud kullanıcı ismi ne şekilde bulunmaktadır yakından bakalım ve bu sistemi bütün ayrıntılarıyla tanıyalım. 

 iCloud Kullanıcı İsmi Nedir? 

 iPhone, iPad, Apple Watch, Mac bilgisayar, Apple TV vb. bir Apple cihazı kullanmak ve bunlar üstünden kullanabileceğiniz öbür Apple hizmetlerine ulaşmak için lüzumlu hesap, Apple kimliği veya daha fazla bilinmekte olan ismiyle iCloud kullanıcı ismi olarak geçmektedir. iCloud uzantılı bir elektronik posta adresi olmakta olan bu kullanıcı ismi ve ona bağlı şifre ile Apple aletlerini kullanabilir ve Apple hizmetlerine erişebilirsiniz. 

 iCloud kullanıcı ismi yani Apple kimliği için bir örnek vermek gerek görülürse kullaniciadi@icloud.com diyebiliriz. Bu elektronik posta adresi, kullanıcının Apple kimliği yani iCloud kullanıcı adıdır. Çoğu vakit ilk defa bir Apple cihaz aldığınız vakit bu kimliği oluşturursunuz. E-posta adresi ve adrese giriş yapmak için lüzumlu şifre ile Apple aletlerini kullanabilir ve Apple hizmetlerine erişebilirsiniz. 

iCloud Kullanıcı İsmi Ne İş Görür? 

  Çoğu vakit kullanmakta olduğunuz Apple cihazınızı, iCloud kullanıcı adınız ile bir kere giriş yaptıktan sonra çıkış yapmadığınız müddetçe aynı kimlik ile kullanmaya devam edersiniz. Fakat bu yazıyı okuduğunuza göre iCloud kullanıcı adınızı unuttunuz ve kullanmakta olduğunuzdan değişik bir cihaza giriş yapmayı arzuluyorsunuz. 

iCloud Kullanıcı Adı

 İşte iCloud kullanıcı ismi bu işe yarıyor. Apple cihazınızı kullanırken veri paylaştınız, yedeklemeler yaptığınız ve birçok bilgiyi kaydettiğiniz takdirde tüm bunlar Apple kimliğinize kaydedilir. Değişik bir cihaz kullanmaya başladığınız vakit kimliğinize kayıtlı olmakta olan bilgileri kullanabilmek için iCloud kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız. Yani Apple kimliği, sizin dijital bir defteriniz gibi olmaktadır. 

 iCloud Kullanıcı İsmi Ne Şekilde Bulunmaktadır? 

Teknik #1: iPhone, iPad, iPod touch ya da Apple Watch’unuzda iCloud kullanıcı ismi bulma 

Teknik #2: Mac sisteminizde iCloud kullanıcı ismi bulma 

Teknik #3: PC’de iCloud kullanıcı ismi bulma 

Teknik #4: Gelen elektronik postalarda iCloud kullanıcı ismi bulma 

Teknik #5: Diğer iCloud kullanıcı ismi bulma yolları 

  Teknik 1 Nasıl Kullanılır?

  Bu çok merak edilmektedir. Şu şekilde kullanabilirsiniz.

  • Adım #1: Cihaz ana sayfasını açın. 
  • Adım #2: Ayarlar programını açın. 
  • Adım #3: Adınıza dokunun. 

 iPhone, iPad, iPod touch ya da Apple Watch’unuzda iCloud kullanıcı ismi bulmak için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Bir kere Apple kimliğinizle giriş yapmış olduğunuz vakit iPhone, iPad, iPod touch ya da Apple Watch’unuzda basitçe iCloud kullanıcı adınızı ve öbür hesap ayrıntılarını görüntüleyerek düzenleyebilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz