Ana Sayfa Nasıl Yapılır Discord Hesap Oluşturma Adımları

Discord Hesap Oluşturma Adımları

0
Discord Hesap Oluşturma

Kullanıcılar Discord hesabı oluşturma konusunda pek çok bilgi almak isteyebilir. Bu konuda siz değerli kullanıcılarımız için bu konuda bilgi veriyor olacağız.

Discord, sohbet uygulaması olarak yer alan ve son dönemlerde büyük bir popülerliğe kavuşan bir uygulama. Discord ile birlikte insanlar çeşitli deneyimler elde edebiliyor. Discord, her geçen güncellemede daha iyi hale gelirken aynı zamanda yeni özellikler de kazanıyor. Henüz Discord’un kendi dünyasına katılmayan birçok kişi bulunabilir. Bu konuda Discord’a katılımın nasıl yapılacağından bahsetmek isteriz.

Discord Hesap Oluşturma ve Kullanma

Discord’da hesap oluşturmak için öncelikli olarak bu bağlantıya tıklamak gerekiyor. Bu bağlantıda ana sayfanın sağ üst kısmında “Giriş” butonu bulunuyor. Buraya tıkladıktan sonra çıkan ekranın altında “Kaydol” bağlantısı yer almakta. Bu işlemin ardından kullanıcının yapması gerektiği şey aşağıdaki bilgileri vermek ve devam etmek:

  • E-posta adresi
  • Kullanıcı adı
  • Şifre
  • Doğum tarihi

Bu bilgilere ek olarak alt kısımda isteğe bağlı Discord’dan güncellemeleri ve teklifleri e-posta ile alma onay kutusu bulunuyor. İsteyen kullanıcı bu butona basarak Discord hesap oluşturma işlemini bu şekilde tamamlayabilir. Bundan sonra yapılması gereken şey grup oluşturmak, gruba katılmak veya arkadaş ekleyip sohbete başlamak.

Discord Özellikleri

Discord hesap oluşturma dışında özellikleriyle de bilinmesi gereken bir uygulama olduğu için yeni Discord üyeleri için uygulamanın bazı özelliklerinden söz etmek isteriz. Discord’un sunmuş olduğu özelliklerden birisi sunucuları gruplandırma özelliği. Bir kullanıcı istediği sunucuları aynı gruba yerleştirerek bu gruba isim ve renk atayabilir. Bunun amacı, bol sunucuya sahip hesapların gruplar sayesinde istediği sunuculara daha rahat erişmesine imkan tanımak.

Discord Hesap Oluşturma

Discord’un sağladığı bu özelliğinin yanı sıra Nitro aboneliği özelliği de yer alıyor. Nitro aboneliği, kullanıcıların özel ayrıcalıklar elde etmesini sağlayan bir durum. Kullanıcılar, Nitro aboneliği sayesinde farklı avantajlar elde edebiliyor. Örneğin yükleme sınırı 8 MB’tan 100 MB’a çıkarken katılınabilecek sunucu sayısı 100’den 200’ye çıkmış oluyor. Bu gibi pek çok ayrıcalığı bünyesinde bulunduran Nitro, aynı zamanda profil görüntüsüne GIF ekleme desteğine de sahip.

Discord hesap oluşturma dışında daha pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor. Discord uygulamasının sağlamış olduğu özelliklerden birisi de aktivite özelliği olarak açıklanabilir. Diğer Discord üyelerinin ne yaptığını gösteren bu özellik, kullanıcılar tarafından aktif edilip devre dışı bırakılabiliyor. Kullanıcının oynadığı oyun, kullandığı uygulama ve bu gibi işlevler aktivite özelliğinde bulunuyor. Kısacası bu sistem, kullanıcının ne yaptığını gösteriyor.

Discord’un sunmuş olduğu bir diğer özellik kod bloğu özelliği olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bazı kullanıcılar kod yazarken bunun kod bloğu olarak gözükmesini isteyebilir. Bunun için yapılması gereken şey kod bloğu için gerekli işareti kullanmak. Kullanıcılar ““`” ifadesinin arasına kod yazdığında kod bloğu oluşuyor. Ayrıca ““`JAVA” gibi yazıldığında o dile özgü renklendirme de yapılıyor.

Discord’da tercih edilen bir diğer özellik canlı yayın özelliği olarak aktarılabilir. Bazı oyuncular oyun oynarken veya kullanıcılar bir şey gösterirken yayın açarak izleyicilerin yayına katılmasına imkan tanıyabilir. Arkadaşlar arasında eğlenmek isteyenler veya farklı amaçlarla yayın açanlar bu sistemi kullanabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz