Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da otomatik parlaklık ayarları

iPhone’da otomatik parlaklık ayarları

0

Bu yazımızda sizlere iPhone’da otomatik parlaklık ayarları nereden ve nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da otomatik parlaklık ayarları

iPhone, çevresindeki ışık koşullarını temel alarak parlaklık düzeylerini ayarlamak için bir ortam ışığı sensörü kullanmaktadır. Sensöz, karanlık ortamlarda parlaklığı azaltırken aydınlık ortamlarda ise arttırır. Otomatik parlaklık özelliği saptanmış olarak açık olacak şekilde ayarlanmıştır.

Ekran parlaklığı, cihazınızın pil ömrünü etkileyen önemli etkenlerdendir. Pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için otomatik parlaklık özelliğini kullanmanız faydalı olacaktır. Ancak kullanıcıların bir çoğu ekran parlaklığını manuel olarak değiştirmek veya otomatik parlaklık özelliğini devre dışı bırakmak isteyecektir. Eğer sizde otomatik parlaklık özelliğini açık tutmayan kullanıcılardan iseniz IOS 11 ile birlikte iPhone ve iPad cihazlar için otomatik parlaklık ayarının yerinin değiştiğini farketmiş olmalısınız. Bu nedenle bu yazımızda sizlere iPhone’da otomatik parlaklık özelliğini nereden kapatacağınızı detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da ekran ayarları nereden yapılır?

Peki iPhone’da otomatik parlaklık ayarları nereden yapılır? iPhone’da otomatik parlaklık ayarları nasıl yapılır? iPhone’da otomatik parlaklık nasıl kapatılır? iPhone’da otomatik parlaklık nasıl açılır? iPhone’da ekran ayarları nasıl yapılır? iPhone’da ekran ayarları nereden yapılır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun ana ekranında yer alan Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Ayarlar sayfası içerisinde bulunan Erişilebilirlik başlığına dokunalım.
  • Kişisel ihtiyaçlarınıza göre iPhone’unuzu özelleştirmenize yardımcı olan Erişilebilirlik sayfası içerisinden ise Ekran ve Metin Puntosu bölümüne giriş gerçekleştirelim.

iPhone’da otomatik parlaklık nasıl kapatılır?

  • Karşınıza Ekran ve Metin Puntosu sayfası açılacaktır.
  • Sayfanın en altında Otomatik Parlaklık bölümünü görebilirsiniz.
  • Sağ tarafında yer alan anahtar simgesini kaydırarak otomatik parlaklığı açabilir veya kapatabilirsiniz.
iphone,otomatik parlaklık,ekran ayarları

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak iPhone’da otomatik parlaklık özelliğini açabilir veya kapatabilirsiniz. Şunu unutmamalısınız ki otomatik parlaklığı kapatmak pil ömrünü ve uzun vadede ekran performansını etkileyebilir. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone’da otomatik parlaklık ayarları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz