Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Instagram’da fotoğraf kaldırma

Instagram’da fotoğraf kaldırma

0
instagram,fotoğraf kaldırma,video kaldırma,fotoğraf nasıl silinir,video nasıl silinir

Bu yazımızda sizlere en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Instagram’da fotoğraf kaldırma işlemi nasıl yapılır resimli bir şekilde anlatacağım.

Instagram’da fotoğraf kaldırma

Instagram uygulaması ilk olarak iPhone cihazlar için Ekim 2010 tarihinde Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından geliştirilmiştir. Sahip olduğu filtre seçenekleri ve sosyal ağ özellikleri ile kısa zamanda popüleritesini artıran fotoğraf paylaşım uygulamasıdır.

Artık bütün akıllı telefonlarda kullanılan bir fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan instagram‘ı bu kadar cazip kılan ise çektiğiniz bütün fotoğrafları basit bir kaç işlem ile çeşitli filtreler kullanarak, daha güzel görünüme sahip bir hale getirerek paylaşılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Aylık 800 milyon aktif kullanıcısı ile en hızlı büyüyen ve gelişen sosyal ağlardan biridir. Bu yazımızda sizlere Instagram‘da daha önce paylaştığınız fotoğraf veya videoları nasıl sileceğiniz detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım. Uzun yıllar kullandıktan sonra hoşunuza gitmeyen paylaşımlar yapmış olabilirsiniz. Bu paylaşımları kaldırmak oldukça basittir. Nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Peki instagram’da video nasıl kaldırılır? instagram’da fotoğraf nasıl kaldırılır? instagram’da daha önce yapılan paylaşımlar nasıl kaldırılır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını aşağıdaki adımları takip ederek bulabilirsiniz.

Instagram’da video nasıl silinir

  • İlk olarak Instagram uygulamasını açalım.
  • Sağ alt köşede bulunan Profil simgesine dokunalım.
  • Açılan Profil ekranında daha önce yapmış olduğunuz bütün paylaşımları görebilirsiniz.
  • Kalıcı olarak silmek istediğiniz fotoğrafı veya videoyu açalım.
  • Açılan paylaşımın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta (…) simgesine dokunalım.
instagram,fotoğraf kaldırma,video kaldırma,fotoğraf nasıl silinir,video nasıl silinir

Instagram’da fotoğraf nasıl silinir

  • Açılan pencere içerisinde en altta bulunan Sil butonuna basalım.
  • Karşınıza Bu gönderiyi silmek istemiyorsan arşivleyebilirsin. Gönderiyi sadece sen görebileceksin. şeklinde bir uyarı penceresi daha açılacaktır.
  • Arşivle butonuna basarak saklayabilir, Sil butonuna basarak ise bu fotoğrafı hesabınızdan kalıcı olarak kaldırabilirsiniz.
instagram,fotoğraf kaldırma,video kaldırma,fotoğraf nasıl silinir,video nasıl silinir

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Instagram uygulamasında daha önce paylaşmış olduğunuz bir fotoğrafı veya videoyu kaldırabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Instagram’da fotoğraf kaldırma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz