Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da home tuşuna basmadan kilit açma

iPhone’da home tuşuna basmadan kilit açma

0
iphone,kilit açma,parmağı koyarak aç,ana ekran düğmesi

Bu yazımızda sizlere iPhone’da home tuşuna basmadan kilit açma işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da home tuşuna basmadan kilit açma

Apple‘ın IOS 10 sürümü ile birlikte gelen bir çok yeniliğinden biriside Parmağı Koyarak Aç özelliğidir. Parmağı koyarak aç özelliği aktif hale getirildiğinde ekran kilidini açmak için sadece Touch ID‘ye dokunmanız yeterli. Sürekli Home tuşuna basmak telefonunuzun Home tuşunun ömrünü kısaltmakta. Bu nedenle Parmağı koyarak aç özelliğini kullanmak Home tuşunun ömrünü uzatacaktır.

IOS 10 ile birlikte varsayılan olarak iPhone‘u veya iPad‘i açmak için Home tuşuna basmak gerekiyor. Ama bunu IOS 9’dakine benzer bir hale getirmek için Parmağı Koyarak Aç özelliği mevcut. Ancak bu özellik sadece Touch ID‘ye sahip cihazlar kullanabilmektedir. Bu özellik cihazınızın ekranı açıkken Touch ID’ye parmağınızı koyarakhome tuşuna basmadan– açmanızı sağlıyor.

Peki iPhone’da ana ekran tuşuna basmadan nasıl kilit açılır? iPhone’da parmağı koyarak aç özelliği nedir? iPhone’da home tuşuna basmadan kilit nasıl açılır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını resimli ve detaylı bir şekilde anlatmış olduğum yazımızda bulabilirsiniz.

IOS 10 ve üzerinde Parmağı Koyarak Aç nedir?

  • İlk olarak cihazınızın ana ekranında yer alan Ayarlar bölümüne girelim.
  • Açılan Ayarlar ekranının ortalarında bulunan Genel başlığına dokunalım.
  • Genel sayfası içerisinde ise Erişilebilirlik bölümüne girelim.
iphone,kilit açma,parmağı koyarak aç,ana ekran düğmesi

iPhone cihazlarda ana ekran düğmesi ayarları

  • Karşınıza açılan Erişilebilirlik sayfası içerisinde bir çok seçenek bulunmaktadır.
  • Ana Ekran Düğmesi başlığını bularak üzerine dokunalım.
  • Açılan Ana Ekran Düğmesi ekranı içerisinde en altta Parmağı Koyarak Aç başlığını görebilirsiniz.
  • Sağ tarafında yer alan anahtarı aktif hale getirdiğinizde altında yer alan açıklamada da olduğu gibi iPhone’u Touch ID ile açar, Üst Düğme’ye basmaya gerek kalmaz.
iphone,kilit açma,parmağı koyarak aç,ana ekran düğmesi

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak IOS 10 ve üzeri iPhone‘lar için Home tuşuna basmadan Touch ID kullanarak açabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone’da home tuşuna basmadan kilit açma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz