Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da WhatsApp’taki mesajları ve dosyaları yedekleme

iPhone’da WhatsApp’taki mesajları ve dosyaları yedekleme

0
iphone,whatsapp,yedekleme,otomatik yedekleme

Bu yazımızda sizlere iPhone’da WhatsApp’taki mesajları ve dosyaları yedekleme işleminin nasıl yapıldığını resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da WhatsApp’taki mesajları ve dosyaları yedekleme

WhatsApp uygulamasında bulunan sohbet geçmişinizi ve medyalarınızı iCloud hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Böylece telefonunuzun kaybolması durumunda veya yeni bir iPhone almanız halinde WhatsApp sohbet geçmişinizi güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Yeni telefonunuza WhatsApp uygulamasını yeniden yüklediğinizde sohbet geçmişinizi ve medyalarınızı tekrar geri yükleyebilirsiniz. Bu arada yedeklediğiniz mesaj ve medyalar iCloud hesabınızda da uçtan uca şifreleme ile korunmaktadır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile yedekleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda da sizlere WhatsApp’taki mesajlar ve dosyalar nasıl yedeklenir detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Peki iPhone’da WhatsApp’taki mesajlar nasıl yedeklenir? iPhone’da WhatsApp’taki medyalar nasıl yedeklenir? iPhone’da WhatsApp sohbet ve medyaları iCloud’a nasıl yedeklenir? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

WhatsApp iCloud’a nasıl yedeklenir

 • İlk olarak telefonumuzun Ayarlar uygulamasını açalım.
 • Açılan Ayarlar ekranında Apple ID (kimliği) bölümüne dokunalım.
 • Apple Kimliği ekranında ise iCloud bölümüne giriş gerçekleştirelim.
iphone,whatsapp,yedekleme,otomatik yedekleme
 • Açılan iCloud ekranını aşağı doğru kaydırın.
 • iCloud erişimini açmak için WhatsApp uygulamasının sağ tarafında bulunan anahtar butonuna dokunarak aktif konuma getirelim.
 • Daha sonra WhatsApp uygulamasını açalım.
 • Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
 • Ayarlar sayfası içerisinde bulunan Sohbetler bölümüne dokunalım.
 • Açılan Sohbetler ekranında Sohbet Yedeği bölümüne girelim.
iphone,whatsapp,yedekleme,otomatik yedekleme

WhatsApp otomatik yedeklem

 • Açılan Sohbet Yedeği ekranında Şimdi Yedekle butonuna basarak mevcut sohbetleri yedekleyebilirsiniz.
 • Alt kısımda bulunan Videoları Dahil Et seçeneğinin anahtarını aktif konuma getirerek videoların da yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.
 • Ayrıca Otomatik Yedekleme bölümünden Günlük, Haftalık ve Aylık seçeneklerinden birisini seçerek WhatsApp sohbetlerinin ve dosyalarının otomatik olarak yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.
iphone,whatsapp,yedekleme,otomatik yedekleme

Bu işlem sonrasında tüm verileriniz yedeklenmiş olacaktır. Bundan sonra herhangi bir IOS cihazda WhatsApp uygulamasını yeniden yüklediğinizde sohbetlerinizi geri yükleyebilirsiniz. Verilerinizi yeni bir telefona taşımak isterseniz, ilk olarak iCloud‘a yedeklediğinizden emin olmalısınız. Daha sonra ise WhatsApp kurulumu sırasında, sohbet geçmişini geri yükleme ekranında iCloud‘dan yeni cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak iPhone cihazınızda WhatsApp’ta bulunan mesajları ve dosyaları yedekleyebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone’da WhatsApp’taki mesajları ve dosyaları yedekleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz