Ana Sayfa Bilgisayar Windows Internet Explorer giriş sayfasını değiştirme

Internet Explorer giriş sayfasını değiştirme

0
internet explorer,giriş sayfası,açılış sayfası

Bu yazımızda sizlere Internet Explorer giriş sayfasını değiştirme nereden ve nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Internet Explorer giriş sayfasını değiştirme

Evimizde, İş yerimizde artık herkes bilgisayar kullanıyor. Bilgisayarlar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. İnternet kullanımı gerçekleştirmemizi sağlayan bir çok internet tarayıcısı bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Windows işletim sistemiyle birlikte varsayılan internet tarayıcı olarak gelen Internet Explorer‘dır.

Internet Explorer şuanda pek fazla kullanılmasa da bazı kurumsal firmalarda uyumluluk sorunu nedeni ile hala kullanılmaktadır. En çok sorulan sorulardan birisi ise giriş sayfasının nasıl değiştirileceğidir. Giriş sayfasını değiştirme işleminin nasıl yapıldığını bilmeyen kullanıcılarımız yazımızın devamını okuyarak ister tek bir giriş sayfası ister birden fazla giriş sayfası ayarlayabilirler.

Peki Internet Explorer’da giriş sayfası ayarları nerede? Internet Explorer’da giriş sayfası ayarları nasıl yapılır? Internet Explorer’da giriş sayfası nasıl değiştirilir? Internet Explorer giriş sayfası nasıl Google yapılır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Internet Explorer’da giriş sayfasını Google yapma

  • İlk olarak Internet Explorer‘ı başlatalım.
  • Sağ üst köşede yer alan Ayarlar (⚙) simgesine dokunalım.
internet explorer,giriş sayfası,açılış sayfası
  • Açılan menü içerisinden alt kısımda bulunan İnternet Seçenekleri bölümüne girelim.
internet explorer,giriş sayfası,açılış sayfası

Internet Explorer’da açılış sayfası ayarları

  • Karşınıza İnternet Seçenekleri sayfası açılacaktır.
  • Genel başlığının altında Giriş Sayfası bölümünü görebilirsiniz.
  • Boş alana Internet Explorer‘ı çalıştırdığınızda açılmasını istediğiniz URL adresini yazalım.
  • İsterseniz birden fazla URL adresi girebilirsiniz. (Birden fazla URL adresi girmek için alt alta yazmanız gerekir.)
  • Bunun haricinde hemen alt kısmında bulunan Geçerli Olanı Kullan, Varsayılanı Kullan ve Boş Kullan seçeneklerinden birisini de kullanabilirsiniz.
  • Giriş Sayfası ayarlarını yaptıktan sonra İnternet Seçenekleri penceresinin en altında bulunan OK butonuna basarak ilgili ekranı kapatabilirsiniz.
internet explorer,giriş sayfası,açılış sayfası

Giriş Sayfası‘nı değiştirmek istediğinizde kilitli olduğunu gördüyseniz tarayıcınıza virüs bulaşmış olabilir. Bunun için site içerisinde arama yapabilirsiniz.

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak bilgisayarınızda yüklü olan Internet Explorer tarayıcısının giriş sayfasını değiştirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

Internet Explorer giriş sayfasını değiştirme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz