Ana Sayfa Eğitim WordPress SEO eklentileri

WordPress SEO eklentileri

0
WordPress SEO eklentileri

Birçok kişi WordPress SEO eklentileri hakkında bilgi almak isteyebilir. Bu konu ile birlikte okurlarımıza SEO eklentilerini anlatıyor olacağız.

WordPress kullanan pek çok kişi, SEO konusunda da bilgi sahibi olmalı. SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına geliyor. SEO yapmanın amacı, WordPress ile birlikte paylaşılan blogların arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlamak. Bu doğrultuda yardımcı olan birçok SEO eklentisi mevcut. Bunlardan birçoğu popülerliği ile bizlerin karşısına çıkıyor. Gelin, lafı daha fazla uzatmadan sizlere SEO eklentilerinden bahsedelim.

WordPress SEO eklentileri ile Sitenizi Güçlendirin

Popüler SEO eklentilerinden birisi olarak Yoast SEO eklentisini örnek gösterebiliriz. Bu eklenti, hem klasik hem de yeni WordPress editöründe sorunsuz bir şekilde çalışarak yazarların SEO uyumlu bir yazı hazırlamasına imkan tanıyor. Birkaç detaya dikkat eden bir yazarın kısa sürede alışabileceği bir eklenti olan Yoast SEO ile beraber kolaylıkla arama motorlarında üst sıralara yerleşebilecek yazılar hazırlanabiliyor. Bu eklenti ile birlikte anahtar ifade optimizasyonu, okunabilirlik puanı ve snippet özelliği kullanıcılarla buluşuyor.

Bir diğer SEO eklentisi olarak sizlere All in One SEO Pack yazılımından söz edebiliriz. Birçok web sitesi sahibinin kullanmış olduğu eklentilerden birisi olan All in One SEO Pack, SEO puanı ile beraber yazının arama motorlarında ne kadar ön planda çıkabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte kendi sunduğu ek özelliklerle de insanlara oldukça faydalı oluyor. Eklentinin özellikleri arasında site haritası, URL yapısı aracı, bot engelleme sistemi ve META araçları yer alıyor.

WordPress SEO eklentileri

SEO Araçları

Bu iki eklenti, günümüzde WordPress SEO eklentileri arasında en çok kullanılan eklentiler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların kullanabileceği daha pek çok eklenti yer alsa da bu yazılımların güvenilirliği ve popülerliği genel olarak daha yüksek. Bunun yanı sıra bazı araçlar kullanılarak web sitesinin daha verimli bir hale gelmesi yani daha çok kullanıcı çekmesi mümkün olabilir. Bu konuda yapılabilecek şeylerden birisi Ahrefs uygulamasından faydalanmak. Bu uygulama, sunduğu analiz araçları ile birlikte insanların daha güçlü web sitelerine sahip olması konusunda etkili bir performans veriyor. Hatta Ahrefs, web sitelerindeki sayfalarda dolaşıp veri toplayan botlara da sahip.

Popüler araçlar arasında SEMrush da yer alıyor. Aynı zamanda botlara sahip olan ve web sayfalarından veri toplayıp analiz yapan bu uygulama, SEO ve site analizi konusunda önemli araçlar sunuyor. Sunduğu bu araçlar ile birlikte SEMrush, kullanıcıların site performansında etkili bir yükseliş sağlıyor.

Önerebileceğimiz uygulamalardan birisi de oldukça geniş bir site olan Small SEO Tools oluyor. Bu site, içerisinde pek çok araç ile web sitesi sahiplerinin karşısına çıkıyor. Site, web sitesi ve SEO konusunda o kadar çok uygulamaya sahip ki kullanıcılar, neredeyse farklı bir araç kullanmadan bu araçlar ile yeterince başarılı projeler elde edebilir. Sitede yer alan sistemlerden birisi özgünlük testi olarak açıklanabilir. Bu sayede yazının ne kadar özgün olduğu ortaya çıkıyor. Bir diğer araç olarak logo oluşturmadan bahsedilebilir. Bunun yanı sıra SEO uyumluluğu, görselden yazıya çevirme ve anahtar ifade pozisyonu gibi araçlar mevcut.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz