Ana Sayfa Rehber Sosyal Medya Sosyal Paylaşım Ne Anlama Geliyor?

Sosyal Paylaşım Ne Anlama Geliyor?

0
Sosyal Paylaşım Ne Anlama Geliyor?
Sosyal Paylaşım Ne Anlama Geliyor?

Basitçe söylemek gerekirse, “sosyal paylaşım” kelimesi “sosyal” ve “paylaşım”dan oluşur. Sosyal kelimesi sosyal ağlar anlamına gelir, paylaşım ise bu sosyal ağlarda bilginin yayılmasını ifade eder. Sosyal paylaşım tanımı kısaca sosyal medya kullanıcılarının bağlantılarına, gruplarına veya belirli kişilere birden fazla sosyal platformda web içeriği yayınlayan kullanıcıları olarak bilinir.

Sosyal paylaşım, bilginin sosyal ağlarda yayılması anlamına gelir.

E-ticaret sitelerinin sosyal paylaşım yapma amacı çok geniştir. Ancak birincil amacı, marka bilinirliği oluşturmak, daha fazla kişinin tanıtım, kampanya veya işletmenizin satış amacı ile ilgili herhangi bir şeye dahil olmasını sağlamaktır.

Sosyal paylaşımın faydaları

E-ticaret işletmelerinin yaklaşık %96’sı artık sosyal medya pazarlamasına katılıyor. Bu taktikten bekledikleri en önemli avantaj, daha fazla insanın şirketleri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. Bundan bahsetmişken, sosyal medya pazarlamasında herhangi bir işletme için sosyal paylaşımın çok önemli olduğunu size bildirmek için. Aşağıda, sosyal paylaşımın kuruluşunuza sağladığı 5 temel fayda bulunmaktadır:

Daha fazla organik etkileşime ulaşın

Sosyal paylaşım dijital çağda önemli bir rol oynamaktadır. Sosyal medya ağlarında kullanıcılar arasında organik etkileşim oluşturmaya yardımcı olur. Gönderilerde bulunan sosyal paylaşım butonları aracılığıyla müşteriler, işletmenizle ilgili ürün bilgilerini, blog gönderilerini, ilham verici görselleri vb. paylaşır. Sonuç olarak, doğrudan bir işletme tarafından görüntülenen bir mesajdan daha fazla yankı uyandırır.

İlginizi Çekebilir: Yararlı Bilgiler

Sosyal paylaşım simgeleri gönderilerinizde görünür

Ayrıca, sosyal paylaşım gerçekleştiğinde, işletme kampanyanızın etkin bir şekilde yürütüldüğü kabul edilir. Bir gönderi paylaşıldığında, müşterilerinizin arkadaşları, aileleri veya iş arkadaşları mağazanıza hızlı bir şekilde bağlanır. İşletmenize büyük bir fayda sağlar. Sosyal gönderileriniz (herhangi bir biçimde) tekrar tekrar paylaşıldığında viral hale gelir. Ve bir işletmenin istediği de budur.

Daha Yüksek Dönüşüm Oranları

Görünürlüğün artmasıyla, işletmeniz dönüşüm için daha fazla şans kazanır. Örneğin, insanlar bir ürünü etkilendikleri için kolayca satın alırlar. Sosyal içeriğiniz viral olduğunda veya geniş çapta paylaşıldığında, ürünlerinizi daha fazla insan tanır ve ayrıca daha fazla dönüşüm oranı şansı gelir. Sonuç olarak, müşterilere ne kadar çok ticari yaklaşımınız olursa, işletmenizin dönüşüm şansı o kadar artar.

Bir araştırmaya göre, sosyal medya, giden pazarlamaya göre %100 daha yüksek bir potansiyel satış oranına sahiptir. Bu nedenle markanızı sosyal platformlarda optimize etmek gerçekten etkilidir, daha fazla satış elde etmenizi sağlar.

Sosyal Paylaşım Ne Anlama Geliyor?
Sosyal Paylaşım Ne Anlama Geliyor?

Marka Bilinirliğini Artırın

Günümüzde sayısız insan aktif olarak sosyal medyaya katılıyor ve bu da işletmeler için hedeflenen kitleyi elde etmek için büyük bir fırsat sunuyor. Sosyal medyayı bu sosyal platformlarda yaygın olarak paylaşmak için uygulamak, işletmenizin ayda binlerce müşteriye ulaşmasına yardımcı olur. Bu nedenle, sosyal paylaşımı etkin bir şekilde yürütmek, işletmenizin marka bilinirliğini artırmasını sağlar.

Örneğin, genellikle sosyal sayfanızda hedef kitlenizi hedefleyen bir gönderi oluşturursunuz. Ancak içeriğiniz tetiklenir ve ilginçse, paylaşırlar. Sosyal medyada o müşteriyle bağlantılı birçok kişi bu gönderiyi bilecektir. Bu, daha fazla insanın markanız ve mesajlarınız hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Otomatik olarak, marka bilinirliği düşük maliyetli bir şekilde artırılacaktır.

Müşteri Memnuniyeti

Müşteriler, olumlu ve popüler bir markayla “işbirliği yapmayı” severler. Bu nedenle, işletmeniz için önemli bir ses oluşturmak, onlara diğer rakipler arasında iyi bir seçenek olduğunuzu göstermek için önemlidir.

Gönderilerinize yapılan paylaşımlar, beğeniler ve yorumlar, müşterilerle yakından bağlantılı, yetkin bir marka olduğunuzu hissettirir. Ayrıca sosyal paylaşım, markalarınızın öne çıkmasını sağlayarak müşterilere şimdiye kadarki en iyi deneyimi sunar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz