Ana Sayfa Eğitim Outlook Microsoft Outlook’ta kural oluşturma

Microsoft Outlook’ta kural oluşturma

0
iletileri otomatik başka bir klasöre taşımak

Bu yazımızda sizlere Microsoft Outlook’ta kural oluşturma işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Microsoft Outlook’ta kural oluşturma

Microsoft Outlook programında kurallar size taşıma, bayrak ekleme ve otomatik olarak e-posta iletilerini yanıtlamak için olanak tanır. En kolay ve en yaygın oluşturulan kural size belirli bir gönderenden gelen veya konu satırında belirli kelimeleri içeren iletileri başka bir klasöre taşımaya olanak sağlayandır. Bu kuralı daha önce almış olduğunuz bir iletiden doğrudan oluşturabilirsiniz.

Belirli bir kişiden gelen e-postaların veya belirli koşulları sağlayan e-postaların otomatik olarak istenilen klasöre taşınması işlemi oldukça basit bir işlemdir. Ancak bu konuda bilgi sahibi olmayan okurlarımız için Microsoft Outlook’ta kural oluşturma ve mailleri otomatik olarak klasöre taşıma işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Peki Microsoft Outlook’ta gelen e-postaları otomatik bir klasöre taşıma işlemi nasıl yapılır? Microsoft Outllook’ta nasıl kural oluşturulur? Microsoft Outlook’ta belirli koşulları sağlayan e-postalar otomatik olarak nasıl bir klasöre taşınır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Outlook’ta belirli mailleri otomatik klasöre taşıma

  • İlk olarak Microsoft Outlook programını açalım.
  • Otomatik olarak klasöre yönlendirilmesini istediğiniz örnek bir e-posta seçili durumda iken üst kısımda yer alan menü içerisinden Giriş başlığının altında bulunan Kurallar bölümüne tıklayalım.
iletileri otomatik başka bir klasöre taşımak
  • Açılan menü içerisinden Kural Oluştur… bölümüne giriş gerçekleştirelim.
microsoft,outlook,kural oluşturma,mailleri otomatik klasöre yönlendirme

Outlook’ta kural oluşturma işlemi nasıl yapılır?

  • Karşınıza Kural Oluştur penceresi açılacaktır.
  • Bu ekranda Seçili koşulların tümüne uyan e-posta aldığımda ve Aşağıdakileri yap olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır.
  • 1. bölüm koşul, 2. bölüm ise yapılacak olan işlemdir.
microsoft,outlook,kural oluşturma,mailleri otomatik klasöre yönlendirme
  • Koşulları sağlayan bir e-posta alındığında belirlenmiş bir klasöre taşımak için en altta bulunan Öğeyi bu klasöre taşı seçeneği işaretlenmelidir.
  • Sağ tarafında bulunan Klasör Seç… butonuna basarak e-postanın hangi klasörün içerisine taşınmasını istediğinizi seçebilirsiniz.
  • Gerekli ayarları yaptıktan sonra Tamam butonuna basarak kural oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.
microsoft,outlook,kural oluşturma,mailleri otomatik klasöre yönlendirme

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Microsoft Outlook’ta kurallar oluşturabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Microsoft Outlook’ta kural oluşturma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz