Ana Sayfa Rehber Modem İnternet Hızı Nasıl Ölçülür?

İnternet Hızı Nasıl Ölçülür?

0
İnternet Hızı Nasıl Ölçülür?
İnternet Hızı Nasıl Ölçülür?

İnternet Hız Testi Nedir?

İnternet evde, işte ve cepte kullanmış olduğumuz sanal bir bağlantıdır. Bu sanal bağlantı bağlandığımız operatöre, kabloya, modeme ve konuma göre çekim hızına sahiptir. Çekim hızı ne kadar yüksek olursa bu internetteki hızı etkileyecek doğal olarak kullandığımız cihazın performansının da yüksek olmasına neden olacaktır. İşte bu noktada internet hızı dikkatleri üzerine çekmektedir. Kullanıcılar kullandıkları internet hızının ne olduğunu öğrenmek ister ve olası bir sorun varsa hemen durumun çözülebilmesi için gerekli olan tüm teknik işlemlerin yapılmasını sağlar ya da talep eder.

İnternet hızı ölçmek için birçok yöntemi deneyebilirsiniz ancak bunların arasında çok büyük farklarda olduğunu söylemek gerekmez. Belki küçük birkaç farklılıklar olabilir ancak bu farklar sizin internet hızı konusunda yanılgıya düşmenize neden olmaz. İnternetinizin hızıyla alakalı hız testi yapmak için öncelikli olarak bir takım önlemler konusunda sizi uyarmamız gerekiyor. Yoksa istediğiniz sonuçları alabilmeniz mümkün olmayacaktır.

 Hız Testi İçin Gerekli Olanlar

  • Hız testi yaparken bilgisayarınızı kablolu bağlantı ile bağlamalısınız.
  • Bilgisayarınızda açık olan tüm ekranı kapatın programlar çalışıyor olmasın.
  • Tarayıcınızı açtığınız da yalnızca hız testi yapacağınız sitenin açık olması gerekir.
  • Hız testi esnasında hiçbir şekilde indirme ya da buna benzer işlemler yapmamalısınız.
  • Modeminize başka bir cihazın bağlı olmaması gerekir eğer ki varsa onu çıkartın.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yaptığınız da artık internetiniz hız testine hazırdır. Bunun için hızını ölçmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

İnternet Hızı Nasıl Ölçülür?
İnternet Hızı Nasıl Ölçülür?

İlginizi Çekebilir: Yararlı Bilgiler

Speedtest hız testini kullanabilirsiniz.

Site dünyanın en hızlı hız testi yapan sitesidir. Bunu yaparken de bilgisayarınızın İP numarasını ve internet sağlayıcısını test ekranında gösteriyor.

Türk Telekom hız testi

Türkiye’ de en fazla kullanılan hız testi sağlayıcısı Türk Telekom’dur. Bu nedenle de bunu da kullanmanızı önerebiliriz.

Doping hız testi

İnternet sağlayıcısının henüz yavaş yavaş büyüyen bir yapısı var ancak hız testi uygulamasında oldukça başarılı sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz.

Fast hız testi

Bu çok fazla bilinmeyen bir uygulamadır ancak işinizi görebilecek kadar da iyidir.

Google Hız testi

Google’nin hayatımızın her alanında olduğunu belirtmeye gerek yok sanırım ancak hız testini kimlerin denediğini de çok fazla bilmiyoruz.

 

 

 

 

hız testi, hız testi siteleri, internet hız testi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz