Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da güvenilir olmayan kurumsal geliştirici

iPhone’da güvenilir olmayan kurumsal geliştirici

0
iphone,ios,güvenilir olmayan kurumsal geliştirici,uygulama

Bu yazımızda sizlere iPhone’da güvenilir olmayan kurumsal geliştirici sorunun çözümünü detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da güvenilir olmayan kurumsal geliştirici

iPhone‘da App Store üzerinden indirerek telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulamalara otomatik olarak güvenilir. Ancak eğer uygulamayı elle yüklüyorsanız güveni de elle oluşturmanız gerekir.

iPhone cihazınıza kuruluşunuzun yönetmiş olduğu güvenli bir web sitesinden de özel uygulamalar yükleyebilirsiniz. Ancak uygulamayı açmak istediğinizde Güvenilir olmayan kurumsal geliştirici başlığı altında bir uyarı alacak ve uygulamayı çalıştıramayacaksınız. Bu sorunu düzeltebilmek ve yüklenen uygulamaya güvenmek için yapılması gereken adımlar oldukça basittir.

Peki iPhone’da güvenilir olmayan kurumsal geliştirici sorunu nasıl çözülür? iPhone’da App Store dışında bir kaynaktan yüklenen uygulama nasıl çalıştırılır? iPhone’da dış kaynaklardan yüklenen bir uygulamaya nasıl güvenilir? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

App Store dışında bir kaynaktan iPhone’a uygulama yükleme

  • App Store dışında bir kaynaktan yüklediğiniz uygulamayı çalıştırmak istediğinizde karşınıza Güvenilir Olmayan Kurumsal Geliştirici başlığı altında Bu iPhone’da … uygulamalarına güvenilmiyor. Bu geliştiriciye güvenilene dek, geliştiricinin kurumsal uygulamaları kullanılamayacaktır. şeklinde bir bilgilendirme göreceksiniz.
  • Bu sorunu ortadan kaldırabilmek ve dış kaynaktan yüklemiş olduğunuz bu uygulamayı çalıştırabilmek için ilk olarak telefonunuzun ana ekranında yer alan Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan Ayarlar sayfasında Genel başlığına dokunalım.
iphone,ios,güvenilir olmayan kurumsal geliştirici,uygulama
  • Açılan Genel sayfası içerisinde Aygıt Yönetimi başlığına dokunalım.
  • Aygıt Yönetimi sayfası içerisinde Kurumsal Uygulama başlığı altında yüklediğiniz ancak açamadığınız uygulamanın geliştiricisinin ismini görebilirsiniz.
  • Üzerine dokunarak detay sayfasını açalım.
  • Açılan sayfada Bu iPhone’da … adlı geliştiricinin uygulamalarına güvenilmiyor. Geliştiriciye güvenilene de bu uygulamalar çalışmayacaktır. şeklinde bir bilgilendirme yer almaktadır.
  • Hemen altında bulunan Güven yazısının üzerine dokunalım.
iphone,ios,güvenilir olmayan kurumsal geliştirici,uygulama

Güvenilir olmayan kurumsal geliştirici sorunu nasıl çözülür?

  • Karşınıza Bu iPhone’da … Uygulamalarına Güven başlığı altında açılan pencerede Güvendiğinizde, bu kurumsal geliştiricinin uygulamaları iPhone’unuzda kullanılabilecek ve verilerinize erişebilecektir. şeklinde bir bilgilendirme yer almaktadır.
  • Güven butonuna basarak işlemi tamamlayalım.
iphone,ios,güvenilir olmayan kurumsal geliştirici,uygulama

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak App Store dışında bir kaynaktan yüklemiş olduğunuz programın iPhone cihazınızda çalıştırılmasına izin verebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone’da güvenilir olmayan kurumsal geliştirici

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz