Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

iPhone Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

0
iPhone Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?
iPhone Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

iPhone batarya değişimi ne zaman yapılmalı? Sorusu cihazlarının artık şarjının uzun süre boyunca gitmediğinden şikayetçi eden kullanıcıların merak ettikleri bir konudur. Akıllı telefonların günlük yaşamdaki en büyük ihtiyaçlar arasında bulunuyor olması kesintisiz iletişimin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Modern çağın modern yüzü olan cep telefonları ise kendi içerisinde farklı kalite ve donanıma sahip olabiliyor. Yani bir iPhone telefonunun batarya süresi ile Samsung telefonunun batarya süresi maalesef birbirinin aynısı olmuyor.

Kullanıcılar ise cihazlarında yaşadıkları batarya sorununda ya da bu sorunu yaşamadan önce neler yapabileceklerini merak ediyor ve iPhone batarya değişimi ne zaman yapılmalı? Bu sorunun yanıtını arıyor.

iPhone kullanıcılarının bildiği gibi bu telefonlarda batarya çıkarılıp değiştirilebilir veya kontrol edilebilir değildir. Batarya gövde içerisine yerleştirilmiş olduğundan dolayı kasanın mutlaka uzman bir teknisyen tarafından açılması gerekiyor. Aksi takdirde daha büyük sorunların oluşmasına neden olabilir. Telefonun sağlığını önemli derece de etkileyen batarya değişimi sayesinde istenilen performans yakalanmış olacaktır.

iPhone Batarya Değişimi Ne Zaman Olmalı?

Yapılana araştırmalara göre bir iPhone telefonun bataryası aşağı yukarı 500 şarj döngüsüne sahip. Bu döngü tamamlandıktan sonra telefonun veriminde düşüşler yaşanıyor. Telefonun performansı düşüyor ve bataryanın doluluk sırası kısalıyor. Bir batarya bu haldeyken tamamen dolu olsa da % 85 oranında dolu olabiliyor. Bu da dolu olan şarj süresinin daha fazla kısalmasına imkân tanımış oluyor.

iPhone bataryası aşırı kullanımda ısınma sorunu yaşamaya başlıyorsa bu durumda bataryanın artık eskidiğini görebiliyoruz. Özellikle telefonun bataryasında şişme söz konusuysa bu durumda kullanılmadan mutlaka değiştirilmesi gerekir.

Batarya şiştiğinde ekrana baskı yapar ve bu da anakartın sıkışmasına neden olur. Dolayısıyla telefonun patlaması gibi bir durumun ortaya çıkması da beklenen sonuçlar arasında olur. Bataryadaki şişkinlik dışarıdan bakıldığında bile anlaşılabilir. Cihazın kasa aralığında açılma olacağından dolayı sorun elinizle de farkedilebilir duruma gelecektir.

Orijinal olmayan bataryaların kullanım süresi daha kısa olduğu gibi cihazda beklediğiniz performansı alamamanız da normal bir durum olur. iPhone orijinal bataryaları önerirken yan sanayi bataryaların kullanılması konusunda da tercihi kullanıcılara bırakmıştır. Bazı kullanıcılar daha uygun fiyatlı olmasından dolayı yan sanayi bataryaları tercih edebiliyor ve bu da telefona genel anlamda zarar veren sonuçlar oluşmasına imkan sağlayabiliyor.

iPhone Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?
iPhone Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

iPhone Batarya Değişimi Sonrası Yapılacaklar

iPhone bataryasını değiştirdikten sonra yapacağınız çok fazla bir şey yoktur. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta telefonun bataryasını tam olarak doldurmamanızdır. Çünkü her ne kadar boş bir batarya iyi değilse ful dolu bir batarya da doğru olmayacaktır. Bu telefonunuzun batarya süresinin daha fazla kısalmasına neden olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz