Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da otomatik düzeltme nasıl kapatılır

iPhone’da otomatik düzeltme nasıl kapatılır

0
iphone,klavye,otomatik düzeltme,kapatma

Bu yazımızda sizlere bazı kullanıcıların kabusu olan iPhone’da otomatik düzeltme nasıl kapatılır resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da otomatik düzeltme nasıl kapatılır

Son zamanlarda kullanıcılar tarafından sıklıkla duyduğumuz şikayetlerden biri olan otomatik düzeltme özelliği her ne kadar kullanım kolaylığı sunmuş olsa da bazı durumlarda kabusa dönüşebiliyor. Bu durumu düzeltebilmenin tek yolu ise otomatik düzeltme özelliğini devre dışı bırakmaktır.

Otomatik düzeltme özelliği kullanıcıların sanal klavye üzerinden mesaj yazarken yapılan yazım yanlışlarını düzeltmek için kullanılır. iPhone‘da kullanıcıların daha hızlı ve rahat mesaj yazmaları için kullanılan otomatik düzeltme özelliği çoğu zaman kullanıcıları rahatsız etmektedir. Eğer sizde bu durumdan kurtulmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

iPhone cihazlarda klavye ayarları nasıl yapılır?

Peki iPhone’da klavye ayarları nereden yapılır? iPhone’da otomatik düzeltme özelliği nasıl devre dışı bırakılır? iPhone’da otomatik düzeltme özelliği nedir? iPhone’da otomatik düzeltme nasıl kapatılır? iPhone’da otomatik düzeltme özelliği nasıl kapatılır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun ana ekranında yer alan Ayarlar butonuna basalım.
  • Açılan Ayarlar ekranında bulunan seçenekler içerisinde Genel başlığına dokunalım.
  • Genel başlığı içerisinde ise alt kısımda bulunan Klavye bölümüne giriş gerçekleştirelim.
iphone,klavye,otomatik düzeltme,kapatma

iPhone cihazlarda otomatik düzeltme nasıl kapatılır?

  • Karşınıza Klavyeler sayfası açılacaktır.
  • Kullanmakta olduğunuz sanal klavye ile ilgili tüm ayarları bu ekrandan yapabilirsiniz.
  • Kullanmak istemediğiniz ve devre dışı bırakabileceğiniz 10 adet özellik bulunmamaktadır.
  • Bu özellikler sırasıyla Akıllı Noktalama, Otomatik Düzeltme, Büyük Harf Kilidi, Tahmin, Yazım Denetimi Yap, Otomatik Büyük Harf, Yazmak için Kaydırın, Boşluk ile Doğrulama, Karakter Önizlemesi ve “.” Kestirmesi şeklindedir.
  • Devre dışı bırakmak istediğiniz özelliğin sağ tarafında yer alan anahtarı sol tarafa doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.
  • Otomatik Düzeltme özelliğini devre dışı bıraktığınızda klavyede yazdığınız hiçbir kelime yanlış yazılsa bile düzeltilmeyecektir.
iphone,klavye,otomatik düzeltme,kapatma

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak iPhone’da otomatik düzeltmeleri kapatabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone’da otomatik düzeltme nasıl kapatılır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz