Ana Sayfa Bilgisayar Windows Windows 10’da dosya silme uyarısı

Windows 10’da dosya silme uyarısı

0
silme onay iletişim kutusu,dosya silme uyarısı,windows 10

Bu yazımızda sizlere Windows 10’da dosya silme uyarısı nasıl açılır veya nasıl kapatılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Windows 10’da dosya silme uyarısı

Windows 10‘da herhangi bir dosya silmek istediğinizde seçerek delete tuşuna basmanız veya üzerine sağ tıklayarak sil seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Windows‘un daha önceki sürümlerinde ise silmek istediğiniz dosya Geri Dönüşüm Kutusu‘na taşınmadan önce Bu dosyayı Geri Dönüşüm Kutusu’na taşımak istediğinizden emin misiniz? şeklinde bir uyarı penceresi açılmaktaydı. Windows 10‘da bu işlemi daha pratik bir hale getirmek istemiş olacaklar ki silinmek istenen dosya herhangi bir uyarı penceresi açılmadan Geri Dönüşüm Kutusu‘na taşınmaktadır.

Aslında çokta gerekli olan bir uyarı penceresi değildi zaten. Neden diye soracak olursanız yanlışlıkla silinen bir dosya Geri Dönüşüm Kutusu içerisinde geri yüklenebilir. Ancak yine de bu uyarı penceresini görmek isteyen kullanıcılar olabilir. Bu nedenle bu yazımızda siz değerli okurlarımıza Windows 10’da silme onay iletişim kutusunun nasıl açıldığını görsel bir şekilde anlatacağım.

Windows 10’da silme onay iletişim kutusunu gösterme nasıl açılır?

Peki Windows 10’da dosya silme uyarısı nasıl açılır? Windows 10’da geri dönüşün kutusu ayarları nasıl yapılır? Windows 10’da silme onay iletişim kutusu göster özelliği nasıl açılır? Windows 10’da silme onay iletişim kutusu göster nasıl devre dışı bırakılır? Windows 10’da dosya silme uyarısı nasıl kapatılır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  • İlk olarak masaüstünde yer alan Geri Dönüşüm Kutusu‘nun üzerine sağ tıklayarak Özellikler bölümüne girelim.
  • Karşınıza Geri Dönüşüm Kutusu Özellikleri penceresi açılacaktır.
  • Geri Dönüşüm Kutusu Özellikleri penceresinin en altında bulunan Silme onay iletişim kutusunu göster yazısının sol tarafında yer alan kutucuğu işaretleyelim.
  • Tamam butonuna basarak yapmış olduğumuz ayarı kaydedelim.
windows 10,dosya silme uyarısı,silme onayı

Windows 10’da dosya silme uyarısı nasıl açılır?

  • Silme onay iletişim kutusunu göster bölümünü işaretledikten sonra Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda herhangi bir dosya silmek istediğinizde aşağıdaki resimde olduğu gibi Bu dosyayı Geri Dönüşüm Kutusu’na taşımak istediğinizden emin misiniz? şeklinde bir uyarı penceresi açılacaktır.
windows 10,dosya silme uyarısı,silme onayı

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda dosya silme uyarısını etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Windows 10’da dosya silme uyarısı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz