Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da metin puntosu ayarları

iPhone’da metin puntosu ayarları

0
iphone,metin puntosu,yazı boyutu

Bu yazımızda sizlere iPhone’da metin puntosu ayarları nereden ve nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da metin puntosu ayarları

iPhone, iPad ve iPod‘da yazı tipi ve boyutu, Ayarlar uygulamasındaki seçenekler kullanılarak kolayca değiştirilebilir. Yazı boyutunu büyütmek, metinleri daha kolay okunur hale getirir. IOS cihazları yazı boyutunu tercihinize göre ayarlamanıza olanak tanır. Yazı boyutunu küçültmek de mümkündür. iPhone yazı boyutunu küçültmek, bir sayfada daha fazla içerik görmenizi sağlar.

Dinamik Font, metin boyutunu ayarlamanızı sağlayan IOS özelliğinin adıdır. Dinamik Font‘u destekleyen uygulamalar özelleştirilebilir metin boyutlarından yararlanabilirken bazı uygulamalar Dinamik Font özelliğini desteklemez. Dolayısıyla, özelliği desteklemeyen uygulamalardaki metin boyutu değişmeyecektir. Mail, Notlar, Mesajlar ve Takvim de dahil olmak üzere IOS’un dahili uygulamalarının yeni sürümleri Dinamik Font‘u desteklemektedir.

iPhone cihazlarda yazı boyutunu daha büyük veya daha küçük görüntülemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone’da metin puntosu ayarları nasıl yapılır?

Peki iPhone’da metin puntosu ayarları nereden yapılır? iPhone’da metin puntosu ayarları nasıl yapılır? iPhone’da yazı boyutu ayarları nereden yapılır? iPhone’da yazı boyutu ayarları nasıl yapılır? iPhone’da yazı boyutu nasıl büyütülür? iPhone’da yazı boyutu nasıl küçültülür? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

  • İlk olarak telefonunuzun ana ekranında yer alan Ayarlar bölümüne girelim.
  • Açılan Ayarlar sayfası içerisinden Erişilebilirlik başlığına dokunalım.
  • Erişilebilirlik sayfası içerisinde ise Ekran ve Metin Puntosu bölümüne girelim.
iphone,metin puntosu,yazı boyutu

iPhone’da yazı boyutu ayarları nasıl yapılır?

  • Karşınıza Büyük Metin sayfası açılacaktır.
  • Özelliği açmak için en üstte bulunan Büyük Erişilebilirlik Puntoları seçeneğini açık konuma getirelim.
  • Metin boyutunu daha fazla büyütmek için alt kısımda yer alan sürgüyü sağa doğru sürüklemek yeterli olacaktır.
  • Erişilebilirlik ayarlarından metin boyutunu büyütmek, Dinamik Font’u destekleyen tüm uygulamalarda metin boyutunu değiştirir.
iphone,metin puntosu,yazı boyutu

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak iPhone’ununuzda metin puntosunu ayarlayabilir, yazı boyutunu büyütebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone’da metin puntosu ayarları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz