Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da kalın metin kullanımı

iPhone’da kalın metin kullanımı

0
iphone,font,kalın metin,metin puntosu

Bu yazımızda sizlere iPhone’da kalın metin kullanımı nereden ve nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da kalın metin kullanımı

iPhone, iPad ve iPod touch‘unuzda font puntosunu değiştirebilirsiniz. Mail, Kişiler, Takvim, Telefon, Notlar ve Dinamik Font‘u destekleyen diğer tüm uygulamalarda font puntosunu değiştirebilirsiniz. Dinamik Font, metin boyutunu ve kalınlığını ayarlamanızı sağlayan bir IOS özelliğidir. Dinamik Font‘u destekleyen uygulamalar özelleştirilebilir metin boyutlarından yararlanabilirken, bazı uygulamalar Dinamik Font‘u desteklemez. Dolayısıyla, özelliği desteklemeyen uygulamalardaki metin boyutu ve kalınlığı değişmeyecektir.

iPhone cihazınızda yazı tipi, boyutu ve kalınlığı Ayarlar uygulaması içerisinden Erişilebilirlik başlığı içerisinden kolayca değiştirilebilir. Yazı boyutunu büyütmek, kalınlaştırmak metinleri daha kolay okunur hale getirecektir. IOS cihazlarda kalın metin kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone’da metin kalınlığı ayarları

Peki iPhone’da metin kalınlığı nereden arttırılır? iPhone’da metin kalınlığı ayarı var mı? iPhone’da metin kalınlığı ayarları nasıl yapılır? iPhone’da font kalınlığı nasıl arttırılır? iPhone’da metin puntosu nasıl arttırılır? iPhone’da okunabilirliği arttırmak için neler yapılabilir? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonumuzun ana ekranında yer alan Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Ayarlar sayfası içerisinden ise Erişilebilirlik başlığına dokunalım.
  • iPhone’unuzu kişisel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz Erişilebilirlik sayfası içerisinden Ekran ve Metin Puntosu bölümüne giriş gerçekleştirelim.
iPhone'da kalın metin kullanımı

iPhone’da metin kalınlığı nasıl ayarlanır?

  • Karşınıza Ekran ve Metin Puntosu ekranı açılacaktır.
  • İlk seçenek olan Kalın Metin seçeneğini açık hale getirelim.
  • Artık telefonunuzda yer alan bütün metinlerin daha kalın olduğunu görebilirsiniz.
iphone,font,kalın metin,metin puntosu

Kalın Metin özelliğini açarsanız, Dinamik Font’u destekleyen tüm uygulamalarda metinler daha kalın hale gelecektir. Okunabilirliği artırmak için Saydamlığı Azalt ve Kontrastı Artır seçeneklerini açık konuma getirebilirsiniz. Ayrıca aynı bölümden Renkleri Koyulaştır seçeneğini de açabilirsiniz.

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak iPhone’da kalın metin özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone’da kalın metin kullanımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz