Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da bilinmeyen numaraları sessize alma

iPhone’da bilinmeyen numaraları sessize alma

0
iphone,bilinmeyen numaralar,sessize alma

Bu yazımızda sizlere iPhone’da bilinmeyen numaraları sessize alma işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da bilinmeyen numaraları sessize alma

Sizde rehberinizde kayıtlı olmayan numaralarından veya çağrı merkezlerinden gelen aramalardan sıkıldınız mı? Bu tarz numaraları tek tek engellemek oldukça yorucu bir işlemdir. Bunun yerine Bilinmeyen numaralardan gelen aramaların tamamını sessize alabilirsiniz. Nasıl mı?

IOS 13 ile birlikte iPhone‘a bir çok yeni özellik geldi. Bu yeniliklerden birisi de rehberde kayıtlı olmayan bir numara tarafından gelen aramaları sessize alma özelliğidir. Bilinmeyenleri sessize al özelliği sayesinde telefon rehberinizde kayıtlı olmayan numaralardan gelen aramaları sessize alabilir böylece spam aramaları engelleyebilirsiniz. İsterseniz daha sonra son aramalar içerisinden sizi arayan numaraları görebilirsiniz. Sizde rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerden gelen aramalardan sıkıldıysanız Bilinmeyenleri sessize al özelliğini kullanabilirsiniz.

Not: Bu özellik, daha önce irtibat kurmadığınız ve kişiler listesinde kayıtlı olmayan numaraları engeller. Rehberinizde kayıtlı olmayan ancak daha önce tarafınızdan aranmış olan bir numara bu kategoriye girmiyor yani arama sessize alınmayacaktır.

Peki iPhone’da bilinmeyen numaralardan gelen aramaları otomatik olarak sessize alma nasıl yapılır? iPhone’da bilinmeyen numaralar nasıl sessize alınır? iPhone’da spam aramalar sessize nasıl sessize alınır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

iPhone’da rehberinizde kayıtlı olmayan numaraları sessize alma

  • İlk olarak telefonunuzun ana ekranında yer alan Ayarlar butonuna tıklayalım.
  • Karşınıza iPhone Ayarlar ekranı açılacaktır.
  • Ayarlar sayfası içerisinde Telefon başlığına girelim.
  • Telefon sayfasında ise Aramayı sessize alma ve engellenen kişiler başlığı altında bulunan Bilinmeyenleri Sessize Al özelliğini aktif hale getirelim.
  • Açıklamasında da belirtildiği gibi Bilinmeyen numaralardan gelen aramalar sessize alınır, sesli mesaja gönderilir ve Son Aramalar’da görüntülenir. Kişiler listenizdekilerden, yaptığınız son aramalardan ve Siri Önerileri’nden gelen aramaların sesi duyulur.
iphone,bilinmeyen numaralar,sessize alma

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak iPhone cihazınızda rehberinizde kayıtlı olmayan numaralardan gelen aramaları otomatik olarak sessize alabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone’da bilinmeyen numaraları sessize alma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz