Ana Sayfa Haberler Satın Almalarda Beklentiler ve Hedefler

Satın Almalarda Beklentiler ve Hedefler

0
Satın Almalarda Beklentiler ve Hedefler
Satın Almalarda Beklentiler ve Hedefler

İyi bir birleşme ve satın alma danışmanıyla bir satın alma sürecinden geçtiğinizde, bir eylem planına sahip olmak ve satış için net hedefler belirlemek önemlidir. Sonuçlarınızı düşünüyor olsanız da, ekibinizi ve şirketin gelecekteki başarısını etkileyeceğinden, dikkate alınması gereken bir dizi hedef vardır.

Satın alma işleminden ne istediğinizi bilmek size daha fazla kontrol sağlayacaktır. Minimum ve maksimum çizgileri açıkça tanımlayın ve pazarlık ve beklenmedik şeyler için plan yapın.

Ekibi Hazırlayın

Ekibi bir satın alma işlemine hazırlamak, sürecin kontrolünü elinde tutmanın bir diğer önemli yönüdür. Alıcının şirket kültürüne uyması gerekir, yoksa geçiş sancılı olabilir. Ekibiniz, satın alan kişinin değerleri ve inançları ile uyum sağlayabiliyor mu?

Ekibinizi Bilgilendirin

Eğer yardımcı olabilirseniz, asla ekibinizi bir satın alma ile kör etmeyin. Bunun yerine, ekibinizle sık sık iletişim kurun ve sorularını ve endişelerini yanıtlayın. Ayrıca, zihinlerini rahatlatmak için satın almayla ilgili kilometre taşlarını içeren bir zaman çizelgesi de sunabilirsiniz.

Bir Geçiş Planı Geliştirin

İyi geliştirilmiş bir geçiş planı, her iki şirketin çalışanlarının entegre olmasına yardımcı olacaktır. Alıcının eğitim planları, şirket adı değişiklikleri ve daha fazlası gibi kendi planları olsa da, yine de kendi ekibinizi geçişe hazırlamak için etkili bir stratejiniz olabilir.

Şirket Hedeflerini Birleştirin

Ekibinizi yeni şirketin kültürü ve değerleriyle tanıştırın, böylece satın alma gerçekleştiğinde yeni şirketin onlardan ne beklediğini bilsinler.

Satın Almalarda Beklentiler ve Hedefler
Satın Almalarda Beklentiler ve Hedefler

Pozitif Olun

Pozitiflik oyunun kurallarını değiştirir. Ekibinizin cesaretinin kırılmasına izin vermeyin çünkü bu onların üretkenliğini ve nihayetinde değerlemeyi ve anlaşmayı kapatma yeteneğini etkileyebilir.

Uzman Değerlendirmesi Alın

Değerlemeler, yalnızca satın alan kişinin sizin değerinizi bilmesine izin vermez. Satın alma sürecinde nasıl pazarlık yapacağınızı bilmenize yardımcı olur. Değerlemeler, satın alanın, girişimin büyüme potansiyelini anlamasına ve temel bir değer oluşturmasına yardımcı olacaktır.

Muhasebenizi Düzene Sokun

Edinen, mali durumunuzu parçalayacak. Büyük bir satın alma yapmadan önce olması gerektiği gibi. Ama muhasebenizi düzene soktuysanız; belgelerle desteklenen gelir, giderler ve varlıklar, satın alma süreci çok daha sorunsuz ilerleyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz