Ana Sayfa Eğitim Outlook Microsoft Outlook’tan e-posta hesabı silme

Microsoft Outlook’tan e-posta hesabı silme

0
microsoft,outlook,e-posta,kaldırma,silme

Bu yazımızda sizlere Microsoft Outlook’tan e-posta hesabı silme işleminin nasıl yapılacağını detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Microsoft Outlook’tan e-posta hesabı silme

Microsoft Outlook sadece e-posta almanızı, göndermenizi ve yönetmenizi sağlayan bir yazılım değildir. Genelde sadece e-posta yöneticisi olarak kullanılsa da bunun haricinde içerisinde takvim, görev yöneticisi, adres yöneticisi, not alma uygulaması ve internet tarayıcısı barındırır. Kısaca Microsoft tarafından üretilen, Office paketinin içerisinde yer alan kişisel bir bilgi yöneticisidir.

Outlook tek başına kullanıldığı gibi, Microsoft Exchange Server ve Microsoft SharePoint Server‘le birlikte çalışarak bir kurumdaki çoklu kullanıcıların ortak posta kutuları ve takvimler, paylaşılan klasörler, ortak listeler ve toplantı çizelgeleri gibi özellikleri aynı anda kullanmasını sağlayabilir. Outlook bunların yanında, BlackBerry cep telefonları ve Skype internet iletişimi gibi üçüncü taraflarla entegre olmasını sağlayan eklentilere sahiptir.

Outlook programına birden fazla e-posta hesabı ekleyebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz bütün e-posta hesaplarına ait postaları tek bir ekrandan görebilir ve yönetebilirsiniz. Eklenen bu e-posta hesaplarından herhangi birini silmek istediğinizde ise yapmanız gereken işlem oldukça basittir.

Peki Microsoft Outlook programında hesap ayarları nasıl yapılır? Microsoft Outlook programında e-posta hesabı nasıl silinir? Microsoft Outlook hesap kaldırma işlemi nasıl yapılır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Microsoft Outlook hesap ayarları

  • Microsoft Outlook programını açalım.
  • Üst kısımda yer alan menü içerisinden Dosya bölümüne giriş gerçekleştirelim.
microsoft,outlook,e-posta,kaldırma,silme
  • Karşınıza açılan ekranın sol tarafında yer alan menü içerisinden Bilgi başlığına tıklayalım.
  • Açılan Hesap Bilgileri ekranında Hesap Ayarları‘na tıklayarak altından tekrar Hesap Ayarları bölümüne giriş gerçekleştirelim.
microsoft,outlook,e-posta,kaldırma,silme

Microsoft Outlook e-posta kaldırma işlemi nasıl yapılır?

  • Karşınıza Hesap Ayarları ekranı açılacaktır.
  • Ekli olan bütün e-posta hesaplarını görebilirsiniz.
  • Kaldırmak istediğiniz e-posta hesabını seçelim.
  • Hemen üst bölümde yer alan Kaldır butonuna basarak e-posta silme işlemini tamamlayalım.
microsoft,outlook,e-posta,kaldırma,silme

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Microsoft Outlook programına daha önce eklemiş olduğunuz e-posta adresini kaldırabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Microsoft Outlook’tan e-posta hesabı silme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz