Ana Sayfa Mobil iPhone Apple kimliğine tanımlı kart bilgileri nasıl silinir

Apple kimliğine tanımlı kart bilgileri nasıl silinir

0
apple,kart bilgileri,silme,kaldırma,app store,satın alma

Apple kimliğine tanımlı kart bilgileri nasıl silinir nasıl kaldırılır? Bu yazımızda sizlere detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Apple kimliğine tanımlı kart bilgileri nasıl silinir

App Store‘dan yüklemek istediğiniz her uygulama ücretsiz olmayabilir. Bu durumda ücretli olan uygulamaları iPhone‘na veya iPad’e yüklemek için yapmanız gereken işlem ise Apple kimliğinize kredi kartı bilgilerinizi tanımlamak olacaktır. App Store‘dan satın almış olduğunuz herhangi bir uygulamayı iPhone’nunuza veya iPad’inize yükledikten sonra kart bilgileriniz Apple kimliğinizde kayıtlı bir şekilde kalacaktır. Bu şekilde ücretli uygulamaları indirmek istediğinizde her seferinde kart bilgilerinizi girmenize gerek kalmaz. Yalnız bu durum sizin için bir dezavantaj olabilir. Çocuğunuzun veya başka birisinin yanlışlıkla bile olsa sizden izinsiz ücretli olarak uygulama satın alabilme imkanı olmaktadır. Bu durum ile karşılaşmamak için kart bilgilerinizi satın alma işleminden sonra Apple kimliğinizden kolaylıkla silebilirsiniz. Veya tanımlı olan kart bilgilerini kaldırarak yeni bir kart tanımlaması gerçekleştirebilirsiniz.

Apple kimliğine tanımlı kart bilgilerini kaldırma

Apple Kimliğine kayıtlı kart bilgilerini kaldırmanız veya farklı bir kart bilgisi tanımlaması için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Telefonunuzun ana ekranında yer alan menü içerisinden Ayarlar sayfasına giriş gerçekleştirelim.
  • Açılacak olan Ayarlar ekranından iTunes ve App Store bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılacak olan iTunes Store ve App Store ekranında en üstte bulunan Apple Kimliği yazısının karşısında yazan e-posta adresinizin üzerine dokunalım.

apple,kart bilgileri,silme,kaldırma,app store,satın alma

Apple kimliğine tanımlı kart bilgilerini değiştirme

  • Açılacak olan pencere içerisinde yer alan seçeneklerden Apple Kimliğimi Göster bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Karşınıza Hesap ekranı gelecektir. Ödeme Türü ve Kart Bilgileri gibi alanlarda kayıtlı olan kartınıza ait bilgiler yer almaktadır. Yapmanız gereken tek işlem Ödeme Türü bölümünü Hiçbiri olarak seçmektir.
  • İsterseniz bu alanda yer alan kart bilgilerini değiştirerek farklı bir kart da tanımlayabilirsiniz.

apple,kart bilgileri,silme,kaldırma,app store,satın alma

Sizde yukarıda yer alan adımları gerçekleştirerek Apple Kimliğinize tanımlı olan kart bilgilerini kaldırabilir isterseniz farklı bir kart tanımlaması gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

Apple kimliğine tanımlı kart bilgileri nasıl silinir

iPhone’da otomatik indirmeleri kapatmak ile ilgili yazımıza göz atmak ister misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz