Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp WhatsApp’ta farklı yazı stilleri nasıl kullanılır

WhatsApp’ta farklı yazı stilleri nasıl kullanılır

0
whatsapp,bold yazı,italik yazı,üstü çizili yazı,kalın yazı,eğik yazı

Bu yazımızda yeni gelen bir özellik olan WhatsApp’ta farklı yazı stilleri nasıl kullanılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

WhatsApp’ta farklı yazı stilleri nasıl kullanılır

Kısa bir süre içerisinde popüler olan WhatsApp uygulamasının başarısı kesinlikle tesadüf değil. WhatsApp‘ın bu hızlı yükselişi Facebook‘un kurucusu olan Mark Zuckerberg‘in dikkatini çekti. 2014 yılının başlarında WhatsApp 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satıldı. WhatsApp şuanda tüm dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. 900 milyon tekil kullanıcıya sahip uygulama üzerinden günde ortalama 18 milyar mesaj gönderilmektedir.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp mesajlarında en çok kullanılan üç temel yazı karakteri olan italik, eğik ve üstü çizili yazı karakterleri nasıl kullanılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Peki WhatsApp’ta harfler nasıl kalın yapılır? WhatsApp’ta harfler nasıl eğik yapılır? WhatsApp’ta harfler nasıl üstü çizili yapılır? WhatsApp’ta farklı yazı stilleri nasıl yapılır? WhatsApp’ta kalın harflerle yazmak için ne yapılır? WhatsApp’ta eğik harflerle yazmak için ne yapılır? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

WhatsApp’ta kalın harflerle nasıl yazılır?

  • İlk olarak WhatsApp uygulamasını açalım.
  • Mesaj göndermek istediğiniz kişinin isminin üzerine dokunalım.
  • Açılan sohbet ekranında mesaj bölümüne iletinizi yazın.
  • Kalın harflerle yazmak istediğiniz kelimelerin başına ve sonuna * (Yıldız) koymanız yeterli olacaktır. Örnek verecek olursak TeknoSeo kelimesini kalın bir şekilde yazmak için *TeknoSeo* yazabilirsiniz. Sonuç TeknoSeo bu şekilde olacaktır.
  • İtalik yani eğik harflerle yazmak istediğiniz kelimelerin başına ve sonuna _ (Alt tire) koymanız yeterli olacaktır. Örnek verecek olursak TeknoSeo kelimesini eğik bir şekilde yazmak için _TeknoSeo_ yazabilirsiniz. Sonuç TeknoSeo bu şekilde olacaktır.
  • Üstü çizili harflerle yazmak istediğiniz kelimelerin başına ve sonuna ~ (Tilde) koymanız yeterli olacaktır. Örnek verecek olursak TeknoSeo kelimesini üstü çizili bir şekilde yazmak için ~TeknoSeo~ yazabilirsiniz. Sonuç TeknoSeo bu şekilde olacaktır.

WhatsApp’ta eğik harflerle nasıl yazılır?

whatsapp,bold yazı,italik yazı,üstü çizili yazı,kalın yazı,eğik yazı

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak WhatsApp mesajlarınızda bold, italik ve üstü çizili karakterler kullanabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

WhatsApp’ta farklı yazı stilleri nasıl kullanılır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz