Ana Sayfa Mobil Android Turkcell T80’de kullanılmayan uygulamaları gizleme

Turkcell T80’de kullanılmayan uygulamaları gizleme

0
turkcell t80,uygulama,gizleme

Bu yazımızda sizlere Turkcell T80’de kullanılmayan uygulamaları gizleme işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Turkcell T80’de kullanılmayan uygulamaları gizleme

Orta segmente hitap eden bir başarılı bir telefon olarak dikkat çeken Turkcell T80, çift kamera ve parmak izi gibi özellikleri ile segmentinin üstündeki telefonlar ile yarışıyor. T70 modeline göre daha başarılı bir tasarım ile piyasaya sunulan T80, iki farklı renk seçeneğine sahip. Stok Android‘e oldukça benzeyen temiz bir arayüze sahip olan model, Android 7.1.1 Nougat işletim sistemini kullanıyor.

Fizy, Bip ve Dergilik gibi Turkcell’in uygulamaları ile birlikte gelen T80 cihazınızda bu uygulamaları kaldırmanız söz konusu değil. Eğer bu uygulamaları menü içerisinde görmek istemiyorsanız gizleyebilirsiniz. Evet yanlış duymadınız, istediğiniz her hangi bir uygulamayı gizleyebilir ve menü içerisinde görünmemesini sağlayabilirsiniz. Tabi ki farklı amaçlar ile başka uygulamaları da gizlemek isteyebilirsiniz. Örneğin kullandığınız uygulamalar haricindeki bütün uygulamaları gizleyerek daha sade bir menüye sahip olmak isteyebilirsiniz. Bunun için de aynı işlemi gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Turkcell T80’de uygulama gizleme

Peki Turkcell T80’de kullanılmayan uygulamaları silmeden görünmez yapabilir miyim? Turkcell T80’de uygulama gizleme özelliği var mı? Turkcell T80’de kullanılmayan uygulamaları nasıl gizleyebilir miyim? Turkcell T80’de bazı uygulamaları görünmez yapabilir miyim? Tüm bu soruların yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun ana ekranında yer alan Menü simgesine dokunalım.
  • Menü içerisinde ve aramalarda görünmesini istemediğiniz uygulamayı bulalım.
  • Uygulamanın üzerine uzunca basılı tutarak bekleyelim.
  • Karşınıza ana ekran gelecektir.
  • Hala basılı tutarak beklediğiniz uygulama simgesini sağ üst köşede yer alan Gizle yazısının üzerine sürükleyelim.
  • Gizlemiş olduğunuz uygulama artık menü içerisinde ve arama sonuçları içerisinde görünmeyecektir.

Turkcell T80’de uygulama gizleme işlemi nasıl yapılır?

turkcell t80,uygulama,gizleme

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Turkcell T80’de kullanmadığınız uygulamaları gizleyebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Turkcell T80’de kullanılmayan uygulamaları gizleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz