Ana Sayfa Mobil Android Kesin Çözümlü Telefon Hızlandırma Yöntemi

Kesin Çözümlü Telefon Hızlandırma Yöntemi

2
Kesin Çözümlü Telefon Hızlandırma Yöntemi
Kesin Çözümlü Telefon Hızlandırma Yöntemi

Cep telefonları günlük hayatımızın önemli bir parçası olurken zamanla yavaşlıyor olması ise en büyük sorundur. Kesin çözümlü telefon hızlandırma yöntemi sayesinde bu sorunu ortadan kaldırmak mümkündür.

Cep telefonlarının yavaşlamasına neden olan bazı sorunlar vardır. Bunlar genellikle yazılımsal ve donanımsal olarak iki bölüme ayrılmıştır. Sorun kısa vadede bir problem olarak görülmüyor olsa da uzun dönemde cihazda sorunlar oluşmaya başlayacaktır. Sahip olduğunuz cep telefonunuzun sağlığını korumanız onun yavaşlamasını engelleyeceği gibi hızlandırma yöntemini kullandığınızda ise ilk günkü performansına sahip olmasını sağlarsınız.

Telefonunuzu Hızlandırmak için Bilmeniz Gerekenler

Cep telefonunuzu hızlandırmanın çözümü modeline ve markasına göre çeşitlilik gösteriyor olsa da genel olarak uygulanacak bazı yöntemler sayesinde bunu mümkün hale getirebilirsiniz. Ancak dikkatli olmanız veri kaybı yaşamanızın da önüne geçecektir.

Depolama Alanını Temizleyin

Cep telefonunu hızlandırma için yapılması gereken en önemli şey depolama alanını açmak olması gerekiyor. Zamanla cihazınızın depolama alanı dolmaya başlayacağından işlemci üzerinde ekstra bir yük oluşacaktır. Dosyalarınız ne kadar çok olursa işlemcinin yorulması da o kadar fazla olacağından dolayı depolama alanını temizlediğinizde performansını biraz daha artırmış olursunuz. Ancak bu tek başına yeterli bir işlem olmayabilir. O zaman RAM kullanımına da el atmanız gerekiyor.

RAM Kullanımını Düşürün

RAM geçici bir bellek olarak bilinir. Her cihazın RAM boyutu farklıdır. Ancak günümüzdeki cep telefonlarına baktığımızda en düşünün 2GB olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla bu eskiye göre çok fazla olsa da artık maalesef yeterli olmuyor. Bunun için uygulama mağazaları üzerinde RAM temizleme işlemini indirecek programlardan destek alabilirsiniz. Bu cihazınızın biraz daha hızlanmasına neden olacaktır. Şimdi sıra güncellemeleri kontrol etmeniz gerekecek.

Güncellemeleri Kontrol Edin

Cep telefonları ve mobil uygulamalar sürekli bir gelişim içerisindedir. Güvenlik ve sistem yükseltmeleri sayesinde cihazın ve uygulamanın performansını artırmak ister. Zararı dosyalara karşı daha fazla koruma sağlamak amacıyla yapılan bu güncellemeler sayesinde cihazınız daha hızlı hale gelebilir. Bunun için yapmanız gereken cihazınızda güncellenmesi gereken uygulama varsa bunları güncellemeniz doğru olacaktır.

Ekranları Temizleyin

Ekranı temizlemeyi iki şekilde düşünebilirsiniz. Birincisi ön bellek temizlemesi yapmak diğeri ise ekranın fiziksel olarak silinmesini sağlamaktır.

Kullanılmayan Hizmetleri Devre Dışı Bırakın

Hepimiz zaman zaman uygulamalar yüklüyor ancak bazılarını da zamanla kullanmamayı tercih ediyoruz. Bir uygulama yüklendikten kullanılmıyor olsa da yine de cihazınızda var ve arka planda çalışıyor demektir.

Fabrika Ayarlarına Geri Dönün

Yukarıda cep telefonu hızlandırma yöntemi hakkında bilgi verdik, ancak bunları yaptığınız halde istediğiniz hızlanma mümkün olmuyorsa o zaman cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmenizin vakti gelmiş demektir.

Cep telefonunu fabrika ayarlarına dönüştürdüğünüzde cihazınızda gereksiz olan verileri temizlemiş olursunuz. Cep telefonları ilk satın aldığında üzerinde herhangi bir şey yüklenmemiş olduğundan daha hızlı olur. Fabrika ayarlarına dönüştürmek ise bunu sağlamanıza imkan tanıyacaktır. Yapmanız gereken ise verilerinizin yedeğini almaktır. Çünkü bazı dosyalarınız bu sıfırlama işlemi sonrasında silinebilir.

2 YORUMLAR

    • Evet haklısınız Kerem bey. Elimizden geldikçe farklı çalışmalar ile yazılı kaynaklar bulup farklı yöntemleri de eklemeye çalışıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz