Ana Sayfa Sosyal Medya Tik Tok Tik Tok’ta video filtreleme

Tik Tok’ta video filtreleme

0
tik tok,istenmeyen video,filtreleme,içerik engelleme,istenmeyen videoları engelleme

Bu yazımızda sizlere rahatsız edici videoları engellemek için Tik Tok’ta video filtreleme işlemi nasıl yapılır detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Tik Tok’ta video filtreleme

Tik Tok uygulamasında da her sosyal ağda olduğu gibi istenmeyen zararlı gördüğünüz içerikler karşınıza çıkabilir. Bu durumu düzeltmek istiyorsanız yani beğenmediğiniz zararlı içerik olarak gördüğünüz videoları engellemek istiyorsanız bunu yapabilmeniz mümkün. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Son zamanların vazgeçilmezleri arasına girmeyi başaran ve en çok indirilen uygulama olan Tik Tok sadece video paylaşımı gerçekleştirilebilen bir platformdur. Videolara farklı bir boyut kazandıran uygulamada Dublaj, düet, tepki ver, gif gibi özellikler bulunmaktadır. Tabi mevcut içerikleri izlerken karşınıza her türlü video gelebilmekte. Ama önerilen videolar içerisinde karşınıza gelen bütün videolar hoşunuza gitmeyebilir. Hatta rahatsız edici ve zararlı olduğunu düşünebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yapmanız gereken işlem aslında oldukça basittir. Karşınıza gelmesini istemediğiniz her video için Paylaş bölümünden İlgilenmiyorum seçeneğini seçerek benzer videoların karşınıza gelmesini engelleyebilirsiniz. Bu şekilde Tik Tok sitemi ilgilenmiyorum olarak işaretlemiş olduğunuz bütün videoları önerilen videolar listesinde karşınıza getirmeyecek veya daha az getirecektir.

Peki Tik Tok’ta istenmeyen videoları nasıl engellerim? Tik Tok’ta içerik engelleme nasıl yapılır? Tik Tok’ta rahatsız edici videoları nasıl engellerim? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını aşağıdaki resimli adımları takip ederek bulabilirsiniz.

Tik Tok’ta istenmeyen videoları filtreleme

  • İlk olarak telefonunuzdan Tik Tok uygulamasını açalım.
  • E-posta ve şifre veya Telefon numarası ve şifre bilgileriniz ile hesabınıza giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan Tik Tok uygulaması içerisinde sıra ile önerilen videolar mevcuttur.
  • Bu videolar arasında rahatsız edici veya ilgilenmediğiniz videoları gördüğünüz taktirde sağ tarafında yer alan Paylaş ikonuna basalım.
  • Açılan pencere içerisinden de kırık bir kalp şeklinde görünen İlgilenmiyorum butonuna basalım.
  • Karşınıza “Artık bu videoya benzer daha az video göstereceğiz.” şeklinde bir bilgilendirme gelecektir.
  • Bu şekilde hoşunuza gitmeyen ve rahatsız edici bütün videoları filtreleyebilirsiniz.

Tik Tok’ta istenmeyen videoları engelleme

tik tok,istenmeyen video,filtreleme,içerik engelleme,istenmeyen videoları engelleme

Sizde yukarıda yer alan adımları gerçekleştirerek hoşunuza gitmeyen videoları filtreleyebilir ve karşınıza çıkmasına engel olabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Tik Tok’ta video filtreleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz