Ana Sayfa İnceleme Sarahah nedir?

Sarahah nedir?

0
sarahah,nedir,kullanıcı sayısı,indir

Suudi Arabistan‘lı yazılımcı tarafından geliştirilen Sarahah nedir? Bu yazımızda Sarahah uygulaması ile ilgili bir çok bilgi paylaşacağım.

Sarahah nedir?

Son zamanlarda popülaritesini oldukça artıran uygulamalardan biri olarak göze çarpan Sarahah uygulaması hakkında genel bilgileri sizler için derledim.

Kısa süre içerisinde App Store‘da ve Play Store‘da en çok indirilen uygulamalar listesine girmeyi başaran Sarahah, bir dönemlerin favorilerinden olan ask.fm ve kiwi uygulamalarına da oldukça benzemektedir. Arapça kökenli bir kelime olan Sarahah kelimesinin dilimizdeki karşılığı ise Dürüstlük‘tür.

Sarahah kullanıcı sayısı

Sarahah uygulamasının amacı mevcut kullanıcılara adınızı ve soyadınızı paylaşmadan yani anonim bir şekilde istediğiniz soruyu sorabilmektir. Soruyu soran tarafın kimliğinin asla paylaşılmadığı bu uygulamada sorulan soruların yanıtlanması tamamen sorunun sorulduğu kişiye bırakılmaktadır. Yani her sorulacak soru yanıtlanacak diye bir durum söz konusu değildir.

sarahah,nedir,kullanıcı sayısı,indir

Suudi Arabistanlı uygulama geliştiricisi Zain-Al-Abidin Tawfiq tarafından geliştirilmiş olan uygulama kısa bir süre zarfında ABD, Kanada ve İngiltiere gibi ülkelerde App Store‘da ve Play Store‘da üst sıralarda yer almayı başardı. Uygulanın kullanıldığı ülkeler arasına Mısır‘da eklenince Sarahah uygulamasının toplam aktif kullanıcı sayısı 3 milyon kişinin üstüne çıkmış durumda.

Sarahah yükleme

App Store üzerinde 100 milyon indirilme rakamına erişen uygulama sayesinde gerçek hayatta bazı kişilere yöneltmekten çekindiğiniz soruları Sarahah uygulaması sayesinde kimliğiniz gizli kalacak şekilde yöneltebilirsiniz. Ancak soruyu soran kişinin kimliğinin belli olmaması bazen can sıkıcı durumlara sebebiyet verebiliyor. Her ne kadar uygulamanın kötüye kullanım filtreleri olsa da, filtreler her zaman işe yaramayabiliyor.

Sarahah kullanılışlı ve güzel bir uygulama olsa da kullanıcılarını bekleyen tehlikeler olabilir. Kısa süre önce uygulamanın kullanıcı verilerinin ve uygulama yedeklerinin saklandığı bilgisi ortaya çıktı. Yani size yöneltilen sorulara verdiğiniz her cevap, Sarahah tarafından depolanıyor. Ancak durumun ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra şirket tarafından bu durumun sonlandırıldığına ilişkin bir açıklama yapılmış olsa da yine de verilen cevaplar konusunda temkinli davranmakta fayda var

Sarahah nedir?

Hala bu uygulamayı kullanmadıysanız ücretsiz bir şekilde edinerek test etmek için aşağıdaki linkleri kullanarak indirebilirsiniz.

IOS cihazlar için Sarahah indir

Android cihazlar için Sarahah indir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz