Ana Sayfa Mobil Android Sim karttaki numaraları telefona aktarma

Sim karttaki numaraları telefona aktarma

0
android,rehber yedekleme,dışa aktarma,içe aktarma

Android cihazlarda Sim karttaki numaraları telefona aktarma işleminin nasıl yapılır? detaylı ve resimli bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Sim karttaki numaraları telefona aktarma

Yeni bir telefon aldığınızda veya servise gönderdiğiniz telefonunuzun yerine geçici olarak başka bir telefon kullanmanız gerektiğinde telefonunda kayıtlı olan numaraları kullanamayacağınız için telefonunuzda yer alan rehberi sim kartına aktarma ve sim kartınızı yeni taktığınız telefon için de sim kartta yer alan numaraları telefona aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler oldukça basittir.

SIM karttaki numaralar Android telefona nasıl aktarılır? Android telefondaki numaralar SIM karta nasıl aktarılır? Android telefonlarda rehber yedekleme nasıl yapılır? Tüm bu sorularınızın cevaplarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Telefondaki rehberi sim karta aktarma

İlk olarak telefonun ana ekranında bulunan Telefon simgesine dokunalım. Açılan arama ekranının sağ üst köşesinde bulunan üç nokta (…) simgesine dokunalım. Açılan menü içerisinden Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.

android,rehber yedekleme,dışa aktarma,içe aktarma

Android telefonlarda rehber yedekleme

Karşınıza Arama ve Kişiler şeklinde iki adet seçenek gelecektir. Kişiler bölümüne giriş gerçekleştirelim. Karşınıza gelen ekranda ilk sırada bulunan Kişileri içe aktar / Dışa aktar bölümüne giriş gerçekleştirelim. Aynı sayfa içerisinde Kişileri içe aktar / Dışa aktar başlığı altında küçük bir pencere açılacaktır. Cihaz hafızasından içe aktar, Cihaz hafızasına dışa aktar, SIM kartından al ve SIM karta aktar şeklinde dört adet seçenek bulunmaktadır.

Cihaz hafızasından içe aktar seçeneğini kullanarak daha önce yedeklemiş olduğunuz rehberi telefon hafızasına aktarabilirsiniz. Cihaz hafızasına dışa aktar seçeneğini kullanarak mevcut rehberin bir yedeğini alabilirsiniz. SIM karından al seçeneğini kullanarak SIM kartınızda bulunan rehberi telefona aktarabilirsiniz. SIM karta aktar seçeneğini kullanarak telefon hafızasında bulunan rehberi SIM kartınıza aktarabilirsiniz.

android,rehber yedekleme,dışa aktarma,içe aktarma

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak SIM kartınızda bulunan rehberi telefona aktarabilir, telefonunuzda bulunan rehberi SIM karta aktarabilirrehberinizin yedeğini alabilir ve daha önce yedeğini almış olduğunuz rehberi telefona aktarabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Sim karttaki numaraları telefona aktarma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz