Ana Sayfa Rehber Oyun Minecraft’ta Ölünce Eşya Kaybetmemek İçin Kurtarma Pusulası Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta Ölünce Eşya Kaybetmemek İçin Kurtarma Pusulası Nasıl Yapılır?

0
Minecraft'ta Ölünce Eşya Kaybetmemek İçin Kurtarma Pusulası Nasıl Yapılır?
Minecraft'ta Ölünce Eşya Kaybetmemek İçin Kurtarma Pusulası Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta kurtarma pusulası, öldüğünüz son noktayı bulmanıza yardımcı olur. Kurtarma pusulası, öldükten sonra düşürdüğünüz eşyaları bulmak için inanılmaz derecede kullanışlı bir araçtır. Bir kurtarma pusulası oluşturmak için bir pusulayı dokuz yankı parçasıyla birleştirin.

Hardcore modunda oynamasanız bile Minecraft’ta ölmek büyük bir aksilik olabilir. Ölmek, uyuduğunuz son yere ışınlanmanın yanı sıra, zırhınız da dahil olmak üzere envanterinizdeki tüm eşyaları düşürmenize neden olur. Bu tüm eşyalarınıza veda etmek demektir. Ancak Wild Update’te tanıtılan yeni bir öğe olan bir kurtarma pusulanız varsa, tam olarak nerede öldüğünüzü ve düşürdüğünüz her şeyi kolayca bulabilirsiniz.

Minecraft’ın kurtarma pusulası  

Her zaman kuzeyi gösteren normal bir pusulanın aksine, kurtarma pusulası karakterinizin öldüğü son noktayı gösterir. Nerede öldüğünüzü bulmak ve düşürdüğünüz eşyaları kurtarmak için kurtarma pusulasını kullanabilirsiniz. Mavi işaret, öldüğünüz son noktayı gösterir. Kurtarma pusulası, öldüğünüz noktadan ne kadar uzakta olursanız olun gösterir.

İpucu: Kurtarma pusulası size ölüm noktanızın dünyanın neresinde olduğunu söyleyebilir, ancak yeraltında veya havada ne kadar yüksek olduğunu söyleyemez. Bir noktaya ulaşırsanız ve pusula iğneniz çok küçük hareketlere tepki vermeye başlarsa, bu doğru noktada olduğunuzun kazmaya veya tırmanmaya başlamanız gerektiğinin bir işaretidir.

Doğma noktanızdan çok uzağa seyahat ediyorsanız, kurtarma pusulası kullanışlı bir araçtır. Ama ne yazık ki, normal pusulaya göre kullanmak daha zor.

Minecraft'ta Ölünce Eşya Kaybetmemek İçin Kurtarma Pusulası Nasıl Yapılır?
Minecraft’ta Ölünce Eşya Kaybetmemek İçin Kurtarma Pusulası Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta kurtarma pusulası nasıl yapılır?

Bir kurtarma pusulası yapmak için bir normal pusulaya ve sekiz yankı parçasına ihtiyacınız olacak.

Normal bir pusula yapmak için bir birim redstone tozunu dört demir külçe ile birleştirin. Redstone ve demir cevherini yeraltında mayınlayabilirsiniz, ancak demir cevherini külçeye dönüştürmek için eritmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir: Yararlı Bilgiler

Minecraft’ta Pusula Yapımı Tarifi

Echo kırıkları, Wild Update’te de sunulan yeni bir öğedir. Bunları, Y koordinatı -51’de yerin derinliklerinde bulunan devasa yapılar olan Antik Kentlerde bulabilirsiniz. Hazine sandıklarında saklanacaklar, ancak herhangi bir sandıkta doğma ihtimalleri sadece %30’dur.

Bir pusula ve sekiz yankı parçası elde ettikten sonra, bir işleme masasına gidin. Pusulayı zanaat masasının orta yuvasına yerleştirin ve yankı kırıklarıyla çevreleyin.

Minecraft’ta kurtarma pusulası hazırlama tarifi.

rtık son ölüm noktanızı bulmaya hazır bir kurtarma pusulanız var. Pusulayı karakterinizin erişim çubuğuna koyun, çıkarın ve iğneyi takip edin.

İpucu: Öldükten sonra düşürdüğünüz eşyalar sonsuza kadar sürmez. Öldüğünüz yığına girer girmez, kaybolmadan önce eşyalarınızı geri almak için beş dakikanız var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz