Ana Sayfa Rehber Oyun Oyuncu Koltuğu mu Ofis Koltuğu mu?

Oyuncu Koltuğu mu Ofis Koltuğu mu?

0
Oyuncu Koltuğu mu Ofis Koltuğu mu?
Oyuncu Koltuğu mu Ofis Koltuğu mu?

Aşağıda, her iki modelin özelliklerini ve diğer yönlerini derinlemesine karşılaştıracağız. Hangi seçeneğin ihtiyaçlarınızı daha iyi yarayacağını öğrenmek için bilgileri net bir şekilde kontrol edin.

Tasarım

Ofis koltuğu yerine oyun koltuğu almaya karar vermenin başlıca nedenlerinden biri nasıl göründüğüdür. Birincil farklılıklar, abartılı renk kombinasyonları, dikişler ve kişisel iş yeri kurulumlarına uyarlanabilen kişiselleştirme seçenekleridir. Bu özelliklerin koltuk için ödediğiniz maliyeti artırabileceğini unutmayın.

Oyun koltuğu ve ofis koltuğu arasında karar verirken, stili veya genel performansı açısından ne aradığınızı bilmek, maliyet açısından çok önemlidir.

Döşeme

Ofis koltukları genelde deri ve file olmak üzere iki döşeme seçeneğine sahiptir. Bu ikisi arasındaki en büyük fark nefes alabilirlikleridir. File koltuklar daha fazla hava akışına izin verir ve rahatınızı korumanıza yardımcı olur. Sıcak bir işyerinde çalışırken harikadır. Deri koltuklar güzel görünür ve son derece rahattır, ancak derinin hızlı bir şekilde aşınacağını ve uzun süre kullanıldığında özelliğini kaybedeceğini unutmayın.

Oyuncu Koltuğu mu Ofis Koltuğu mu?
Oyuncu Koltuğu mu Ofis Koltuğu mu?

Yatırma

Yatar koltukların kapasitesi, üst sınıf koltuklarda orta sınıf koltuklardan farklı bir özelliktir. Bir işyerinde çalışırken yaslanmaya gerek yoktur. Çalışırken yaslanmak bileklerde ve omuzlarda ağrılara neden olabilir. Yatar pozisyona gelebilen koltuklarda, telefonda konuşmak veya işe ara vermek iyi bir seçenek olsa da her zaman talep gören bir özellik değildir.

Oyun koltuklarında, yaslanma seçeneği vardır. Bazı koltuklar 180°’ye yaslanacak şekilde yapılırken, bazıları 135 veya daha fazladır.

Araştırmalar, otururken 135 derecelik yatar pozisyonun spinal basınç için ideal pozisyon olduğunu bulmuştur. Ancak, ofis alanları bu tür bir duruşa uyum sağlamak için tasarlanmamıştır.

Oyun koltukları genellikle yatar pozisyonda kullanılır çünkü oyuncular masalarında sık sık iletişim kurmak zorunda kalmazlar.

Bel Desteği

Bel bölgesi için uygun destek, koltuğun tasarımı ve ergonomisindeki önemli yeniliklerdir. Oturmaktan kaynaklanan baskı, belinizin arkasındaki lumbosakral bölgenin disklerinde artar. Bu, kötü duruşa yol açabilir ve sırt rahatsızlığına neden olabilir.

Bel desteği, ofis ve oyun koltuklarında vardır. Son teknoloji oyun koltukları, ayarlanabilir bel yastığı ile birlikte satılır.

Koltuk başlıkları

Koltuk başlıkları adından da anlaşılacağı gibi kafanızda rahatlamanız için dinlenme alanı sağlar. Koltuk başlığı, kasları gevşetmek için iyi seçenektir. Omuzlardaki ve boyundaki gerilimi azaltır ve uygun duruşun korunmasına yardımcı olur.

Yükseklik Ayarı

Günümüz koltuklarının temel özelliği, yüksekliği ayarlama özelliğidir. Hemen hemen tüm koltuklar ayarlanabilir yüksekliklere sahiptir. Koltuğun yüksekliğini değiştirmek, masa sandalyenizi daha rahat hale getirmek için yapabileceğiniz ayarlardan biridir.

Kolçaklar

Ayarlanabilir kolçaklar, kolları farklı boyuta ayarlamanıza olanak sağlar: yukarı ve aşağı, içe ve geri çevirerek hareket ettirilebilir. Daha düşük fiyatlı koltuklar, sabit kolçaklara sahip olurken, orta sınıf koltuklar genellikle ayarlanabilir kolçaklara sahiptir.

Genel olarak, oyun koltukları, ofis koltuklarından daha fazla ayar seçeneği ile birlikte gelir.

Kolçakların konumlandırılması, kullanıcının çevresi ve kullanım alışkanlıkları bağlamında bir farklılaşma noktası olabilir veya olabilir. Ofis çalışanları için kolçaklar klavye çekmecesine erişimi engelleyebilir veya bir koltuğun masaların altından kaymasını sınırlayabilir. Öte yandan, doğru ayarlanmış kolçakların, yazarken veya fareyi kullanırken bilek gerginliğini hafifletmeye yardımcı olduğunu görebilirler.

Sırtlıklar

Sırtlık, oyun koltuğunu ofis koltuklarından ayıran bir diğer dikkate değer özelliktir. Yarış arabası koltuklarının tasarımından geliştirilmiş harika bir fikirdir. Ancak ergonomi açısından herhangi bir avantaj sağlamazlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz