Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da tuş ve kilit sesi ayarları

iPhone’da tuş ve kilit sesi ayarları

0
iphone kilit sesi çıkmıyor,iphone kilit sesi açma,iphone tuş sesi açma,iphone tuş sesi kapatma

iPhone’da tuş ve kilit sesi ayarları, kilit sesi açma ve kapatma nasıl yapılır makalemizin devamında detaylı ve resimli anlatımına ulaşabilirsiniz.

iPhone’da tuş ve kilit sesi ayarları

Apple firmasına ait cep telefonu markası olan iPhone en çok kullanılan telefon markalarından birisidir. Ancak iPhone serisinde hoşunuza giden veya gitmeyen bir çok özellik olabilir. Üretici firma bu özelliklerden bazılarının tercihi kullanıcıya bırakılmışken bazıları ile ilgili her hangi bir değişiklik gerçekleştirmenize izin vermez. Bir çok kullanıcıyı rahatsız eden durumlardan biri olan mesaj yazarken klavyede her bastığınız tuşta çıkan ses ve telefonunuzun kilidini açarken ve kapatırken çıkan sestir. Tabi ki telefonunuzu sessize aldığınızda bu seslerden kısa bir süreliğine kurtulmuş olabilirsiniz. Ancak bu seferde sizin için önemli olabilecek aramaları veya bildirimleri kaçırabilirsiniz. Ayrıca kalıcı ve kesin bir çözüm değildir. Telefonunuzun sesini kapatmak yerine Klavye Tıklamaları ve Kilit Seslerini tamamen kapatmak veya sadece istemediğiniz birisini kapatmak sizce de daha mantıklı olmaz mı? Bunun için yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Aşağıdaki resimli adımları takip ederek Klavye Tıklamalarını ve Kilit Seslerini aktif hale getirebilir veya pasif hale getirebilirsiniz.

Telefonumuzun ana ekranı içerisinde yer alan Ayarlar bölümüne dokunarak giriş gerçekleştirelim. Telefonun bütün ayarları bu bölümde gerçekleştirildiği için bir çok seçenek göreceksiniz. Telefonumuzun tuş ve kilit sesi ile ilgili ayarlarını gerçekleştireceğimiz için Sesler bölümüne giriş gerçekleştirelim.

iPhone tuş sesi açma

iphone kilit sesi çıkmıyor,iphone kilit sesi açma,iphone tuş sesi açma,iphone tuş sesi kapatma

iPhone kilit sesi çıkmıyor

Açılan Sesler menüsü içerisinde telefonunuzun ses ayarlarının tamamını görebilirsiniz. Sayfanın en altında Kilit Sesleri ve Klavye Tıklamaları şeklinde iki adet seçenek bulunmaktadır. Telefonunuzun Kilit seslerini ve Klavye seslerini sağ tarafında yer alan buton yardımı ile isterseniz aktif hale getirebilir, isterseniz pasif hale getirebilirsiniz.

iphone kilit sesi çıkmıyor,iphone kilit sesi açma,iphone tuş sesi açma,iphone tuş sesi kapatma

Yukarıda yer alan adımları gerçekleştirerek sizde telefonunuzun kilit seslerini ve tuş seslerini isterseniz açabilir, isterseniz kapatabilirsiniz. Makalemizi beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

iPhone’da tuş ve kilit sesi ayarları

iPhone ve iPad için Safari gizli modda nasıl kullanılır ile ilgili yazımıza göz atmak ister misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz