url filtreleme nedir,modemden youtube filtreleme,huawei hg521 site engelleme,huawei modem ebeveyn kontrolü

Huawei HG521 URL filtreleme

Huawei

Huawei marka modemlerin hemen hepsinde geçerli olan Huawei HG521 URL filtreleme işleminin nasıl yapıldığını resimli bir şekilde anlatacağım.

Huawei HG521 URL filtreleme

Huawei HG521 URL filtreleme işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle kablolu veya kablosuz olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayardan herhangi bir internet tarayıcısı açarak (İnternet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) adres satırına 192.168.1.1 yazarak giriş gerçekleştirelim. Karşınıza açılan ekranda yer alan Kullanıcı Adı bölümüne admin, Şifre bölümüne ise ttnet yazarak giriş gerçekleştirelim. Eğer giriş gerçekleştiremediyseniz daha önce modem arayüz giriş şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Tekrar giriş gerçekleştirebilmek için modeminizi Reset butonu yardımı ile fabrika ayarlarına alabilir, modemin şifresini sıfırlayabilirsiniz. (Modeminizi fabrika ayarlarına alabilmek için cihazın arkasında veya altında yer alan reset çukuruna sivri bir cisim yardımı ile modem üzerinde yer alan adsl ışığı sönene kadar basılı bir şekilde beklemeniz gerekir.)

Huawei hg521 site engelleme

url filtreleme nedir,modemden youtube filtreleme,huawei hg521 site engelleme,huawei modem ebeveyn kontrolü

Huawei modem ebeveyn kontrolü

Karşınıza açılacak olan modem arayüzünde sol tarafta yer alan menü içerisinden Gelişmiş başlığına tıklayarak altında bulunan Güvenlik Duvarı bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan Güvenlik Duvarı sayfasında ilk olarak Güvenlik Duvarı Seviyesi bölümünü Özel seçerek karşısında yer alan boş bölüme bir isim yazarak (örn:karaliste) Uygula butonuna basalım. Bu adımı tamamladıktan sonra hemen altında yer alan alandan URL Filtreleme bölümünü seçerek URL Filtreleme başlığının sağ tarafında yer alan Yeni butonuna basalım. Altında açılacak olan ayarlar aşağıdaki gibi olacaktır.

  • URL bölümüne giriş gerçekleştirilmesini engellemek istediğiniz sitenin URL adresini yazalım.
  • Öncelik bölümünü 1 yapalım.
  • Durum bölümünden ise Reddet seçeneğini seçelim.

Yukarıda yer alan adımları gerçekleştirdikten sonra Uygula butonuna basarak URL adresini ekleyelim. Yazmış olduğunuz internet sitesi URL Filtereleme bölümünde görüntülenecektir. Alt kısımda bulunan Ayarlar bölümünde aynı işlemleri gerçekleştirerek birden fazla internet sitesi ekleyebilirsiniz.

url filtreleme nedir,modemden youtube filtreleme,huawei hg521 site engelleme,huawei modem ebeveyn kontrolü

Yukarıda yer alan işlemleri gerçekleştirdikten sonra modeminizi kapatarak kısa bir süre bekledikten sonra açmanız gerekecektir. Daha sonra eklemiş olduğunuz URL adresleri filtrelenmiş olacaktır. Makalemizi beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

Huawei HG521 URL filtreleme

Huawei HG521 Modem Kurulumu ile ilgili yazımıza göz atmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir