Ana Sayfa Mobil iPhone iPhone’da tek tıkla tüm mesajları okundu olarak işaretleme

iPhone’da tek tıkla tüm mesajları okundu olarak işaretleme

0
iphone,okunmamış mesaj,okundu olarak işaretleme

Bu yazımızda sizlere iPhone’da tek tıkla tüm mesajları okundu olarak işaretleme nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da tek tıkla tüm mesajları okundu olarak işaretleme

iPhone‘unuzun Mesajlar uygulaması içersindeki tüm okunmamış mesajları tek tıkla okundu olarak işaretleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Siz de iPhone’unuza gelen mesajları anlık olarak kontrol edemeyenlerdenseniz bu işlem oldukça işinize yarayabilir.

Akıllı telefonların vazgeçilmezlerinden olan anlık mesajlaşma platformlarının hayatımıza girdiği günden beri SMS kullanımı oldukça düşmüş durumda. Artık daha çok firmaların reklamları ve SMS doğrulamaları için kullanılan kısa mesajlar önemsenmediği için gelen kutusu içerisinde birikmektedir. iPhone cihazlarda Kısa Mesaj, Mail ve Güncelleme gibi bildirimler ilgili uygulamanın ikonunun sağ üst köşesinde kırmızı bir yuvarlağın içerisinde rakam ile gösterilmektedir. Bu görüntü bazı kullanıcıları oldukça fazla rahatsız etmektedir. Bu nedenle bu yazımızda sizlere Mesajlar uygulaması içerisinde biriken mesajları tek tek tıklayarak okumanız yerine tek tıkla okundu olarak nasıl işaretleyeceğinizi detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

iPhone’da okunmamış mesajların tamamını okundu olarak değiştirme

Peki iPhone’da tek tıkla tüm mesajlar nasıl okundu olarak işaretlenir? iPhone’da okunmamış mesajların hepsi nasıl okundu olarak işaretlenir? iPhone’da okunmamış mesajların tamamını nasıl okundu olarak değiştirebilirim? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını detaylı ve resimli bir şekilde anlatmış olduğum yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun ana ekranında yer alan Mesajlar uygulamasına girelim.
  • Açılan Mesajlar uygulaması içerisinde sol üst köşede yer alan Düzenle yazısına dokunalım.
  • Bu kez sol alt köşede yer alan Tümü Okunmuş yazısına dokunalım.
  • Artık Mesajlar uygulaması içerisinde yer alan tüm mesajlarınız okundu olarak görünecektir. Yukarıda belirtilen butonuna bastıktan sonra, okunmamış mesajlar tüm göstergeleri konuşma mavi nokta, ekran ve simge rozeti üstündeki okunmamış iletilerin toplam sayısı da dahil olmak üzere, kaybolur Mesajlar uygulaması.

Okunmamış mesajların tamamını okundu olarak işaretleme

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak iPhone’unuzda birikmiş olan mesajları tek tıkla okundu olarak işaretleyebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

iPhone’da tek tıkla tüm mesajları okundu olarak işaretleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz