Ana Sayfa Mobil Android Huawei telefonlarda arama yönlendirme

Huawei telefonlarda arama yönlendirme

0
huawei,arama yönlendirme,arama yönlendirme kapatma,arama ayarları nerde

Bu yazımızda sizlere merak edilen sorulardan biri olan Huawei telefonlarda arama yönlendirme işlemini detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Huawei telefonlarda arama yönlendirme

Akıllı telefon piyasasında hızlı yükselişini devam ettiren Huawei, Apple firmasını geride bırakarak dünyada ikinci sıraya oturmayı başardı. Bir çok özelliği ve cazip fiyatları ile dikkatleri üzerine çekmeyi de başardı. Son zamanların en çok tercih edilen akıllı telefonlarından olan Huawei, Lite ve Pro serileri ile kullanıcılara fiyat seçeneği sunmaktadır.

Yazımızın asıl konusu olan arama yönlendirme işlemine geçecek olursak kullanıcılar bir çok nedenden dolayı gelen aramaları farklı bir numaraya yönlendirme ihtiyacı duyabiliyor. Ancak bir çok kullanıcı bu işlemin nasıl gerçekleştireceği hakkında bilgiye sahip değil. Arama yönlendirme işlemini GSM operatörü üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Ancak buna ihtiyaç duymadan telefonunuzun arama ayarları üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bütün telefonlarda olduğu gibi Huawei telefonlarda da bazı durumlar için arama yönlendirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz bütün aramaları isterseniz sadece meşgulken veya yanıtlanmayan aramaları daha önceden belirlemiş olduğunuz telefon numarasına yönlendirebilirsiniz.

Peki Huawei telefonlarda arama yönlendirme nasıl yapılır? Huawei telefonlarda arama yönlendirme nasıl kapatılır? Huawei telefonlarda arama ayarları nasıl yapılır? bu sorularınızın yanıtlarını yazımızın devamında yer alan resimli adımları takip ederek bulabilirsiniz.

Huawei telefonlarda arama ayarları

  • İlk olarak telefonun ana ekranında yer alan Telefon simgesine basalım.
  • Açılan arama ekranında telefon simgesinin sağ tarafında bulunan üç nokta (…) bölümüne dokunalım.
  • Açılan pencere içerisinden de Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
huawei,arama yönlendirme,arama yönlendirme kapatma,arama ayarları nerde

Huawei telefonlarda arama yönlendirme kapatma

  • Açılan Ayarlar ekranında Gelen arama başlığı altında ilk sırada yer alan Arama yönlendirme bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılacak olan Arama yönlendirme ekranında Her zaman yönlendir, Meşgul olduğunda yönlendir, Yanıtlanmadığında yönlendir, Ulaşılamadığında yönlendir şeklinde dört adet başlık bulunmaktadır.
  • Herhangi birine veya birden fazla seçeneğe yönlendirmek istediğiniz numarayı yazarak arama yönlendirme gerçekleştirebilirsiniz.
huawei,arama yönlendirme,arama yönlendirme kapatma,arama ayarları nerde

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Bütün aramalar, Meşgulken gelen aramalar veya yanıtlanmayan aramalar için arama yönlendirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Huawei telefonlarda arama yönlendirme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz