Ana Sayfa Mobil Android Huawei P20 Lite çentik kapatma

Huawei P20 Lite çentik kapatma

0
huawei,çentik nedir,çentik kapatma,çentik gizleme,p20 çentik kapatma,mate 20 çentik kapatma

Bu yazımızda sizlere son zamanların favori telefonlarından Huawei P20 Lite çentik kapatma işleminin nasıl yapıldığını resimli bir şekilde anlatacağım.

Huawei P20 Lite çentik kapatma

Son yıllarda üretilen telefon tasarımlarının hemen hepsinde görebileceğiniz bir ekran şekli olan çentik her geçen gün ekran boyutlarının ve çerçeve oranının artmasından kaynaklı yapılmaktadır. Telefonun üst kısmında bulunan bütün alanı değerlendirebilmek için Kamera, Algılayıcı ve Sesnsörler haricinde bulunan bölümü de ekrana dahil etmektir.

Bu tasarımı ilk kullanan akıllı telefon markası düşündüğünüzün aksine Essential Phone olmuştur. Ancak adeta teknolojiye yön veren Apple firmasının iPhone X modelinde bu modeli kullanmasıyla birlikte adeta bir akım başlatmış oldu ve bu tasarım daha da popüler bir hale geldi.

Huawei markasının da bir çok telefonunda kullandığı çentiği P20 serisinde ve Mate 20 serisinde görebilirsiniz. Ekranın üst ve orta kısmında yer alan ve iPhone X’teki kadar büyük olmayan çentik, ekranın bir bölümünü kapatıyor. Ancak istemeniz halinde bu çentiği kapatabilirsiniz.

Peki Huawei telefonlarda çentik nasıl kapatılır? Çentik nasıl gizlenir? Sorularınızın cevaplarını yazımızın devamını okuyarak bulabilirsiniz. Aşağıdaki detaylı ve resimli anlatmış olduğum adımları takip ederek sizde Huawei P20 çentik kapatmaHuawei Mate 20 çentik gizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Telefonunun ana ekranında yer alan Ayarlar ekranına giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan Ayarlar ekranında yer alan Ekran başlığına giriş gerçekleştirelim.
  • Ekran başlığı altında telefonunuzun bütün ekran ayarlarına erişim sağlayabilirsiniz.
  • Çentik başlığına giriş gerçekleştirelim.

Huawei P20 Lite çentik nedir

huawei,çentik nedir,çentik kapatma,çentik gizleme,p20 çentik kapatma,mate 20 çentik kapatma

Huawei Mate 20 Lite çentik kapatma

  • Karşınıza açılacak olan Çentik sayfasında Varsayılan ve Çentiği gizle şeklinde iki adet seçenek bulunmaktadır.
  • Varsayılan seçilmesi halinde desteklenen bütün uygulamalarda ekran alanının tamamını kullanmanızı sağlayacaktır.
  • Çentiği gizle seçilmesi halinde ise üst kısımda bulunan alan kullanımı kapatılacak ve çentiği gizlemek için etrafı koyulaştırılacaktır.
huawei,çentik nedir,çentik kapatma,çentik gizleme,p20 çentik kapatma,mate 20 çentik kapatma

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak Huawei telefonunuzda ekranının çentik ayarlarını gerçekleştirebilir isterseniz açabiliristerseniz kapatabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

Huawei P20 Lite çentik kapatma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz