Ana Sayfa Mobil Android Google Play arama geçmişi nasıl silinir

Google Play arama geçmişi nasıl silinir

0
google play,yerel arama geçmişi temizle,google play arananları silme,arama geçmişi nasıl silinir,arama geçmişi silme

Bu yazımızda sizlere Android cihazlarda uygulama marketi olan Google Play arama geçmişi nasıl silinir resimli bir şekilde anlatacağım.

Google Play arama geçmişi nasıl silinir

Google Play Store, Google’nin Android işletim sistemi için geliştirdiği bir paket yöneticisi ve elektronik medya dağıtım / satış platformudur. Android işletim sistemi için geliştirilen Google Play Store kullanıcıların kullanımlarını kolaylaştıracak bir çok uygulamanın yanı sıra eğlence için de bir çok oyuna ev sahipliği yapmaktadır. Yazılımcılar ve meraklıları tarafından geliştirilen uygulamaların hem ücretli hem de ücretsiz olanları bulunmaktadır. Ücretsiz uygulamaları indirebilmek için herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymazken ücretli uygulamaları indirebilmeniz için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekecektir.

Google Play arananları silme

Android işletim sistemine sahip olan telefonların içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store, olmayan telefonlar için de yüklemeniz mümkün. En çok indirilen uygulamalar içerisinden veya kategori olarak ayrılmış uygulamalar içerisinden indirme gerçekleştirebileceğiniz gibi arama bölümünden ihtiyacınız olan uygulamayı veya oyunu aratarak bulabilir ve indirebilirsiniz. Ancak bu aramalara Google Play Store arama çubuğunda görüntülenmektedir. Bazı kullanıcılar farklı sebeplerle aratılan bu uygulamaların arama çubuğunda görüntülenmesini istemeyebilir. Bunun için yapılması gereken işlem oldukça basittir. Yapmanız gereken tek işlem Google Play Store arama geçmişini silmektir. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yapmanız gereken ise aşağıda resimli bir şekilde anlatmış olduğum adımları takip etmek olacaktır.

  • Telefonda yüklü olan Google Play uygulamasını açalım.
  • Üst kısımda bulunan Arama Çubuğuna tıkladığınız zaman daha önce yapılan aramaları görebilirsiniz.
  • Arama geçmişini silebilmek için arama çubuğunun sol tarafında yer alan menüye tıklayalım.
  • Sol tarafta açılacak olan menü içerisinden Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan Ayarlar ekranında Yerel arama geçmişini temizle butonuna bir kez basmanız yeterli olacaktır.
  • Bu işlem sonrasında bu cihaz üzerinden Google Play’de yapmış olduğunuz aramaların tamamı silinecektir.

Google Play yerel arama geçmişi temizle

google play,yerel arama geçmişi temizle,google play arananları silme,arama geçmişi nasıl silinir,arama geçmişi silme

Sizde yukarıda yer alan adımları uygulayarak kullanmakta olduğunuz Android telefonda Google Play arama geçmişini temizleyebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bizde destek olmayı unutmayın.

Google Play arama geçmişi nasıl silinir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz