Ana Sayfa Mobil Android Huawei kilit ekranında bildirim içeriğini gizleme

Huawei kilit ekranında bildirim içeriğini gizleme

1
huawei,kilit ekranı bildirimleri,içerik gizleme,mesaj içeriğini gizleme,whatsapp içeriğini gizleme

Bu yazımızda sizlere Huawei kilit ekranında bildirim içeriğini gizleme işlemi nasıl gerçekleştirilir resimli bir şekilde anlatacağım.

Huawei kilit ekranında bildirim içeriğini gizleme

Kişisel gizliliğimizi korumak için telefonlarımıza kilit oluşturmaktayız. Ancak kilit ekranında gelen mesajların içeriği görüntülenmektedir. Bu da kişisel gizliliğimizi engelliyor. Telefonunuzda herhangi bir ayar değişikliği gerçekleştirmeden Mesaj, WhatsApp, Messenger gibi uygulamalardan bildirim geldiğinde kilit ekranında gelen mesaj içeriğinin bir bölümü okunabilmektedir. Bu sorunu çözebilmek için telefonun bildirim ayarları ekranından isteseniz tamamen kapatabilir isterseniz sadece bildirim içeriğini gizleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Huawei marka telefonlarda bildirimleri kilit ekranında göstermeme veya bildirim içeriğini gizleme işleminin nasıl yapılacağını resimli bir şekilde anlatacağım. Aşağıdaki ekran görüntüleri Huawei Mate 10 Lite cihazından Android sürümü 8.0.0 iken alınmıştır. Bütün Huawei marka cihazlar için geçerlidir.

Huawei cihazlarda kilit ekranı bildirimleri

  • Telefonumuzun ana ekranında yer alan Ayarlar butonuna basalım.
  • Açılan Ayarlar ekranında Uygulamalar ve bildirimler başlığını bularak üzerine dokunalım.
  • Karşınıza Uygulamalar ve bildirimler ekranı açılacaktır. Bu ekranda Bildirim yönetimi bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Karşınıza Bildirim yönetimi ekranı açılacaktır. Bu ekranda telefonunuzda yer alan bütün uygulamaları görebilirsiniz.
  • Bildirimlerini yönetmek istediğiniz herhangi bir uygulamaya giriş gerçekleştirelim. Bu yazımızda örnek olarak Mesajlar uygulaması için işlem gerçekleştirelim.

huawei,kilit ekranı bildirimleri,içerik gizleme,mesaj içeriğini gizleme,whatsapp içeriğini gizleme

Huawei cihazlarda mesaj içeriğini gizleme

  • Karşınıza uygulama ile ilgili bir çok bildirim ayarı açılacaktır. Biz kilit ekranında gelen bildirimlerin içeriğini gizlemek istediğimiz için Kilit ekranı bildirimleri bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Göster, Asla, Bildirim içeriğini gizle şeklinde 3 seçenek bulunan küçük bir pencere açılacaktır.
  • Bildirimlerin kilit ekranında görüntülenmesini istemiyorsanız Asla, Bildirimlerin kilit ekranında görüntülenmesini ancak içeriğini görüntülenmemesini istiyorsanız Bildirim içeriğini gizle bölümünü seçebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları istediğiniz her uygulama için uygulayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu ayar sonrasında gelen mesaj kilit ekranında görüntülenecek ancak içeriği görüntülenmeyecektir.

huawei,kilit ekranı bildirimleri,içerik gizleme,mesaj içeriğini gizleme,whatsapp içeriğini gizleme

Sizde yukarıda yer alan adımları gerçekleştirerek istediğiniz uygulamanın kilit ekranında görünen bildirimlerini kapatabilir veya içeriğini gizleyebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

Huawei kilit ekranında bildirim içeriğini gizleme

Huawei telefonlarda SMS geri çekme özelliği ile ilgili yazımıza göz atmak ister misiniz?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz