Ana Sayfa Mobil Android Huawei telefonlarda SMS geri çekme özelliği

Huawei telefonlarda SMS geri çekme özelliği

0
huawei,gönderilen sms geri alma,gönderilen sms iptal etme,huawei sms geri çekme özelliği

Huawei telefonlarda SMS geri çekme özelliği nedir ve nasıl açılır? yazımızın devamında detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım.

Huawei telefonlarda SMS geri çekme özelliği

Yanlış kişiye gönderilen mesaj veya otomatik düzeltme nedeni ile yanlış bir mesaj gönderimi herkesin başına gelmiştir. Mesajı gönderdikten sonra yapabilecek herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Bu nedenle oldukça sıkıcı veya utanç verici durumlar ortaya çıkabiliyor. Huawei son zamanlarda çıkardığı telefonlarla hızlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. Yaptığı yenilikler ve yeni özellikleri ile göz doldurmaya devam ediyor. Bunlardan biri de gönderilen smsi geri çekme özelliğidir. Yine de hızlı olmanızda fayda var çünkü geri çekmek için sadece 6 saniyeniz var. Hatalı bir yazım veya yanlış kişiye gönderme ihtimalinize karşı göndermiş olduğunuz her kısa mesaj 6 saniye bekletmektedir. Bu süre içerisinde gönderdiğiniz mesajın üzerine çift tıklayarak göndermekten vazgeçebilirsiniz. 6 saniye içerisinde herhangi bir müdahalede bulunmazsanız mesaj gönderilmektedir. İşlem oldukça basittir. Peki Huawei marka telefonlar için SMS geri alma özelliği nereden ve nasıl aktif hale getirilir. Bu yazımızda sizlere Huawei marka telefonlarda sms geri çekme özelliğini aktif hale getirmeyi detaylı ve resimli bir şekilde anlatacağım. Aşağıda kullanılan ekran görüntüleri Huawei Mate 10 Lite cihazından Android sürümü 8.0.0 iken alınmış olup diğer huawei marka cihazlar içinde geçerlidir.

Huawei SMS geri çekme özelliği

  • İlk olarak telefonumuzun ana ekranında yer alan Mesajlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.
  • Açılacak olan Mesajlar ekranının altında yer alan üç nokta simgesinin üzerine dokunalım.
  • Açılan menü içerisinden de Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirelim.

huawei,gönderilen sms geri alma,gönderilen sms iptal etme,huawei sms geri çekme özelliği

Gönderilen SMS geri alma

  • Açılacak olan Ayarlar ekranında mesaj ayarlarını görebilirsiniz.
  • Gönderim iptali yazısını bularak sağ tarafında bulunan butonu aktif hale getirelim.

Yukarıda yer alan adımları gerçekleştirdikten sonra gönderdiğiniz herhangi bir mesajı 6 saniye içerisinde mesaj balonuna iki defa dokunarak gönderdiğiniz mesajı iptal edebilirsiniz.

huawei,gönderilen sms geri alma,gönderilen sms iptal etme,huawei sms geri çekme özelliği

Sizde yukarıda yer alan adımları gerçekleştirerek Huawei marka telefonunuzda göndermiş olduğunuz mesajı altı saniye içerisinde geri alabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

Huawei telefonlarda SMS geri çekme özelliği

Huawei telefonlarda yazılım güncelleme ile ilgili yazımıza göz atmak ister misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz