Ana Sayfa Eğitim Markanızın Dijital Performansını SEO Ajansı ile Maksimum Seviyeye Çıkarın

Markanızın Dijital Performansını SEO Ajansı ile Maksimum Seviyeye Çıkarın

0
SEO ajansı
SEO ajansı

Hemen hemen her e-ticaret firması, şirket, web sitesi veya blog sahibi; markasının dijital performansını maksimum seviyeye çıkarmak ister. Buna bağlı olarak da SEO yönünde çalışmalar yapar. Bu çalışmalar kapsamında ise profesyonel bir SEO ajansı tarafından SEO hizmeti almak önemlidir. Özellikle de e-ticarette SEO çalışmaları büyük önem taşır. Peki SEO, İngilizce adı ile Search Engine Optimization nedir, neden bu kadar önemlidir; gelin birlikte göz atalım.

Google SEO Nedir?

SEO hizmeti almak isteyen marka sahiplerinin SEO Ajansı ile anlaşmadan önce sorduğu ilk soru genellikle “Google SEO nedir?” olur. ‘ Search Engine Optimization’ın baş harflerinden oluşan SEO, bir arama motoru optimizasyonudur. Markaların, siteleriyle birlikte çalışmalarının Google arama motorunda ilk sıralarda yer alması için Google SEO ön plana çıkar.

Markalar, SEO çalışmaları sayesinde kullanıcılar tarafından daha ulaşılabilir hale gelir. Bunun için de belli başlı kurallar vardır. Bu kurallarla planlı bir şekilde ilerleyerek markaların internet projeleri uygun hale getirilir.

SEO Hizmeti Nedir?

Google SEO hizmeti; SEO ajansı tarafından sunulan ve internet sitenizin Google arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bir SEO uzmanı çalışmasıdır. SEO ajansı ile birlikte çalışarak iyi bir SEO hizmeti aldığınızda, internet siteniz Google arama motorlarında daha görünür olur.

Bu sırada da internet sitenizin trafikleri artar. Alınan SEO hizmetinin ne kadar başarılı olduğunu görmek içinse Google tarafından sunulan Google Search Console hizmetinden yararlanabilirsiniz. Peki bu Google Search Console nedir, Google Search Console, sitenizin Google arama sonuçlarında nasıl yer aldığını izlemenize yardımcı olan bir hizmettir. Ayrıca izlemekle birlikte yönetmenize ve sorunları gidermenize de yardımcı olur.

SEO ajansı
SEO ajansı

SEO Uzmanı Nedir?

SEO ajansından SEO hizmeti almadan önce SEO uzmanlarını tanımakta fayda vardır. SEO uzmanı, SEO hizmeti konusunda marka sahiplerine yardımcı olan kişidir. SEO uzmanından alınan destek ile internet sitenizin arama motorlarına üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

İşinde ehil bir SEO uzmanı; internet sitelerini, Google arama motorları için uygun hale getirebilecek şekilde analiz eder. Bu doğrultuda da geniş kapsamlı raporlar sunar. Çalışmaları uygulamaya geçirmek içinse ayrıca destek olur. SEO uzmanı, internet sitelerinin arama sonuçlarında en iyi şekilde gözükmesi için tüm alternatifleri değerlendirir. SEO uzmanının yaptığı site içi SEO çalışmalar sonucunda web siteleri, dilediğiniz gibi arama motorlarında üst sıralara çıkar.

SEO Çalışması Ne Kadar Sürer?

SEO çalışması için standart bir zaman yoktur. SEO çalışmasında zamanlama, SEO Ajansı tarafından yapılan planlamaya göre değişebilir. Bunun sebebi ise SEO çalışmasının yalnızca üst sıralarda yer almayı sağlayan bir sistem olmamasıdır.

SEO çalışmaları; analiz, değerlendirme, plan ve projelendirme gibi geniş kapsamlı bir çalışmadır. Özen ve zaman gerektiren bir çalışma sistemdir. Bu çalışmalar ise firmalara ve yapılacak çalışmalara göre farklılık gösterdiği için çalışmanın süresi de farklılık gösterir. Yüzlerce benzer ve rakip firma bulunduğu için analiz, değerlendirme ve strateji belirleme süresi zaman alabilir.

SEO Çalışması Yapmanın Avantajları Nelerdir?

  • SEO ajansı ile birlikte çalışılarak pazarlanan ürün veya hizmet, potansiyel müşterisine daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşır. Bununla birlikte hedef kitlenizin dışındaki kitlelere de ulaşabilirsiniz.
  • Ayrıca SEO ajansı sayesinde yapılan çalışmalarla kullanıcıların karşısına daha fazla çıkarak, markanızın bilinirliğinizi artırabilirsiniz.
  • İnternet sitenize daha fazla trafik çekebilirsiniz.
  • Uzun vadeli pazarlama çalışmalarında içeriklerden daha yapısal trafik alabilirsiniz.
  • SEO ajansı tarafında yapılan çalışmalar beklenildiği kalitede ilerledikçe Adwords bütçenizi düşürebilirsiniz.
  • Google arama motorlarında, üst sıralara gelen diğer internet sitelerine oranla daha kaliteli bir trafik elde edebilirsiniz.
  • Kullanıcıların mobil cihazlarından yaptıkları arama sorgularında üst sıralarda görünebilirsiniz.
  • İnternet sitenizin çok daha düşük maliyetle 7/24 reklamını yapma şansını elde edebilirsiniz.

Sempeak bir SEO Ajansı olarak sunduğu hizmetlerin kalitesi ile adından söz ettirir. Sizler de Sempeak’ın sunacağı hizmetlerle markanızın daha profesyonel şekilde analiz edilmesini sağlayabilirsiniz. Avantajları ile markanızın dijital ortamlardaki kalitesini artıracak bir SEO ajansı için Sempeak’i ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz