Ana Sayfa Modem Huawei Huawei Modemlerde iPhone Bağlantı Sorunu

Huawei Modemlerde iPhone Bağlantı Sorunu

0

En çok kullanılan modem markalarından biri olan Huawei Modemlerde iPhone Bağlantı Sorunu son zamanlarda en sık karşılaştığımız sorunlardan biri. Ayrıca modem kablosuz kopma sorunu için de aynı işlemi gerçekleştirebiliriz.

Huawei Modemlerde iPhone Bağlantı Sorunu

Modem arayüzüne giriş gerçekleştirerek ayar değişikliği sağlayabilmek için öncelikle kablolu olarak bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz bir bilgisayara ihtiyacımız olacak.

Bilgisayarınızdan herhangi bir internet tarayıcısı açarak (İnternet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) adres satırına 192.168.1.1 yazarak giriş gerçekleştirelim.

Modem üzerinde TTNET logosu varsa karşınıza açılan ekranda yer alan Kullanıcı Adı bölümüne “admin”, Şifre bölümüne ise “ttnet” yazarak giriş gerçekleştirelim.

Modem üzerinde Vodafone logosu varsa karşınıza açılan ekranda yer alan Kullanıcı Adı ve Şifre bölümüne “vodafone” yazarak giriş gerçekleştirelim.

Modem üzerinde Superonline logosu varsa karşınıza açılan ekranda yer alan Kullanıcı Adı bölümüne “admin”, Şifre bölümüne ise “superonline” yazarak giriş gerçekleştirelim.

Eğer giriş gerçekleştiremediyseniz daha önce modem arayüz giriş şifresini değiştirmiş olabilirsiniz. Tekrar giriş gerçekleştirebilmek için modeminizi “Reset” butonu yardımı ile fabrika ayarlarına alabilir, modemin şifresini sıfırlayabilirsiniz. (Modeminizi fabrika ayarlarına alabilmek için cihazın arkasında veya altında yer alan reset çukuruna sivri bir cisim yardımı ile modem üzerinde yer alan “adsl” ışığı sönene kadar basılı bir şekilde beklemeniz gerekir.)

iPhone Wİ-Fİ Kesintisi

modem kablosuz kopma sorunu,iphone kablosuz kopma sorunu,iphone wi-fi kesintisi,huawei wi-fi kesintisi

Karşınıza modem arayüz giriş şifrenizi değiştirmenizi isteyen bir ekran açılacaktır. Yeni Şifre ve Şifreyi Onaylayın bölümlerine yeni bir şifre oluşturarak “Uygula” butonuna basabilir veya “Değiştirmeden Geçiniz” butonuna basarak şifre değişikliği sağlamadan arayüze giriş sağlayabilirsiniz.

modem kablosuz kopma sorunu,iphone kablosuz kopma sorunu,iphone wi-fi kesintisi,huawei wi-fi kesintisi

Huawei Wİ-Fİ Kesintisi

Karşınıza modem arayüz sayfası açılacaktır. Modeminizin kablosuz ayarlarını değiştirebilmek için sol tarafta yer alan menü içerisinden “Temel” butonuna basarak altından “Wlan” bölümüne giriş gerçekleştirelim. Açılan ekranda değiştirmeniz gereken ayarlar aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Öncelikle kopma sorununa neden olabilecek en önemli etken olan Kanal bölümünü “6” veya “11” olarak değiştirelim. Her ikisi içinde deneme sağlayabilirsiniz.
  • Diğer bir etken olan Güvenlik bölümünü ise “WPA/PSK-WPA2/PSK” olarak değiştirelim.

Diğer ayarlarda herhangi bir değişiklik gerçekleştirmenize gerek yoktur ancak kablosuz ağ adınızı ve kablosuz ağ şifrenizi de bu sayfadan değiştirebilirsiniz. Ayarlarınızı doğru bir şekilde gerçekleştirdikten sonra sayfanın altında yer alan “Uygula” butonuna basarak kaydedelim.

modem kablosuz kopma sorunu,iphone kablosuz kopma sorunu,iphone wi-fi kesintisi,huawei wi-fi kesintisi

Huawei Modemlerde iPhone Bağlantı Sorunu

Yapmış olduğumuz ayarlar sonrasında kablosuz ağınızda yaşamış olduğunuz kablosuz kopma sorunu ve iphone wi-fi kesintisi sona ermiş olacaktır. Sorununuz hala devam ediyor ise Huawei modem firmasını arayarak destek alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz