Ana Sayfa Mobil iPhone AirPod’u PlayStation 5’e Nasıl Bağlarsınız?

AirPod’u PlayStation 5’e Nasıl Bağlarsınız?

0
AirPod'u PlayStation 5’e Nasıl Bağlarsınız?
AirPod'u PlayStation 5’e Nasıl Bağlarsınız?

Apple, iPhone’daki kulaklık jakını kaldırdığından beri AirPods müzik dinlemek veya arama yapmak için en iyi seçenek haline geldi. Biz bu yazımızda AirPod’unuzu iPhonenizde değil de PS5’inizde kullanmak istediğinizde ne yapmanız gerektiğini anlatalım istedik. Çünkü ses kalitesinin yüksek olması bu cihazların farklı amaçlar içinde kullanılabileceğini gösteriyor.

PS5 ve AirPod

PlayStation, Sony’nin çok popüler bir oyun konsolu serisidir. 2020’nin sonlarında Sony, uzun zamandır beklenen PlayStation 5’i piyasaya sürdü.

Bir iPhone’unuz varsa, muhtemelen bir çift AirPod’unuz da vardır. Şu anda 3. nesil olan normal  AirPods ve AirPods Pro’muz var.

Bir yandan Sony’nin PS5 biçimindeki premium oyun konsolu var. Öte yandan, Apple’dan AirPods şeklinde birinci sınıf Bluetooth kulaklıklarımız var. Bu iki ürüne de sahip olduğunuza göre, kesinlikle onları bir araya getirmelisiniz. Başkalarını rahatsız etmeden oyun oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

PS5, Bluetooth üzerinden herhangi bir 3. taraf aksesuara veya cihaza bağlantıyı desteklemez.

Öyleyse soru şu: AirPod’ları PS5’e Nasıl Bağlayabilirim? Bu soruna olası çözümleri bulalım.

AirPod’ları PS5’e Nasıl Bağlarsınız?

AirPod’ları PS5’e bağlamanın en basit çözümü, harici bir Bluetooth Adaptörü kullanmaktır. Bu adaptörler, sistemin USB bağlantı noktasına takılan küçük cihazlardır.

PS5’te üç adet USB Type-A Bağlantı Noktası bulunur. Biri önde, ikisi arkada. Bluetooth Adaptörünü bu USB Bağlantı Noktalarından herhangi birine takabilirsiniz.

Bluetooth Adaptörünüzün bir USB Type-C Konektörü ile gelmesi durumunda, onu ön taraftaki PS5’in Type-C Bağlantı Noktasına takabilirsiniz.

Çoğu Bluetooth Adaptörü, onları taktığınız anda eşleştirme moduna girer. Ancak bazı ünitelerde basmanız gereken düğmeler vardır. Modelinize bağlı olarak Bluetooth Adaptörünün eşleştirme modunda olduğundan emin olun.

AirPod’ları kutudan çıkarın ve tekrar yerine takın kapağı kapatın. Şimdi, Bluetooth Adaptörü eşleştirme moduna girdikten sonra AirPods’un kasasını açın ve kasadaki düğmeyi basılı tutun.

Bu, AirPod’ların yakındaki Bluetooth cihazlarıyla eşleşmesini sağlar. Eşleştirme başarılı olursa, Bluetooth Adaptörü üzerindeki LED rengini değiştirir veya sabit hale gelir.

Her şey yolunda giderse AirPod’ları başarıyla PS5’inize bağladınız.

AirPod'u PlayStation 5’e Nasıl Bağlarsınız?
AirPod’u PlayStation 5’e Nasıl Bağlarsınız?

Bilmeniz Gerekenler

Bluetooth Adaptörünü PS5’e bağlamak yerine TV’nizin USB bağlantı noktasına da takabilirsiniz. Bu da iyi çalışır. PS5’iniz sesi HDMI Kablosu aracılığıyla TV’nize gönderir. TV’niz bu sesi Bluetooth Adaptörü aracılığıyla AirPod’larınıza iletecektir.

PS5’inizle birlikte gelen DualShock Denetleyicide 3,5 mm Ses Jakı bulunur. Adaptörü bu bağlantı noktasına takın ve kullanmaya başlayın. 3,5 mm Ses Konektörlü Bluetooth Adaptörleri,   İyi bir pil ömrüne sahiptir, ancak kullanmadan önce şarj ettiğinizden emin olun.

Bluetooth Adaptörleri ile ilgili önemli bir nokta, hepsinin PS5 ile uyumlu olmamasıdır. Bu nedenle satın almadan önce özelliklerini kontrol edin.

Burada bahsettiğimiz çözüm ile AirPod’ları PS5’e bağlayabilir ve oyun sesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Unutmamanız gereken şey bu şekilde bağlandığınızda AirPods’un mikrofonunu kullanamazsınız.

Sonuç

Elinizin altında iki premium cihazın olması ve bunları birlikte kullanamamak kesinlikle kötüdür. Sony’nin PS5’inden ve Apple’ın AirPod’larından bahsediyoruz. Her ikisi de teknolojide üst leveli yakalamış sistemlerdir. Basit, etkili ve keyif verici iki sistem birbirini çok güzel bir şekilde tamamlamaktadır.

Rehber niteliğindeki birçok konu için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz