Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp WhatsApp Web nasıl kullanılır

WhatsApp Web nasıl kullanılır

0
whatsapp,whatsapp web,indirme,yükleme

WhatsApp uygulamsını bilgisayarınızdan kullanabileceğinizi biliyor musunuz? WhatsApp Web nasıl kullanılır? hep birlikte inceliyelim.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp uygulamasını artık sadece telefonunuzdan değil bilgisayarınızda tarayıcı üzerinden veya bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz WhatsApp uygulaması üzerinden de kullanabilirsiniz. Her ne kadar bilgisayar kullanımı olsa da telefonunuzun internete bağlı olması gerekecektir. Yine de gününün büyük bir zaman dilimini bilgisayar başında geçiren WhatsApp kullanıcıları için oldukça iyi bir kullanım kolaylığı sunmaktadır.

WhatsApp Web uygulamasına bilgisayarınızdan giriş gerçekleştirebilmek için ilk önce bilgisayardan herhangi bir internet tarayıcısı açalım ve web.whatsapp.com adresine giriş gerçekleştirelim. Karşınıza açılacak olan ekranda bir QR kod bulunmaktadır.

WhatsApp Web

whatsapp,whatsapp web,indirme,yükleme

Şimdi telefonunuzdan WhatsApp uygulamana giriş gerçekleştirelim. iPhone cihazlar için sağ alt köşede bulunan Ayarlar bölümüne, Android cihazlar için ise sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine dokunalım. Açılan ekranda WhatsApp Web / Masaüstü bölümüne giriş gerçekleştirelim. Bu ekrana giriş gerçekleştirdiğinizde telefonunuzun kamerası otomatik olarak açılacaktır. Telefonunuzun kamerasını bilgisayarınızın ekranında bulunan QR kod‘a yönelterek görmesini sağlayalım.

whatsapp,whatsapp web,indirme,yükleme

Bilgisayarınızın ekranında açık olan web.whatsapp.com sitesi kod okuma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğinde hesabınız ile bağlantı kurulmuş olacaktır.

whatsapp,whatsapp web,indirme,yükleme

WhatsApp bilgisayara nasıl yüklenir?

Bilgisayar size ait ise ve tekrar tekrar tarayıcı üzerinden giriş gerçekleştirmek istemiyorsanız WhatsApp uygulamasını bilgisayarınıza yükleyebilir ve sürekli bilgisayarınızda kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İlk olarak Buraya Tıklayarak bilgisayarınıza uygun WhatsApp uygulamasını indirelim. İndirmiş olduğunuz WhatsApp uygulmasını bilgisayarınıza yükleyelim. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra programı çalıştırın. Karşınıza WhatsApp Web uygulamasında yer alan ekranın aynısı açılacaktır. Aynı şekilde QR kod‘u telefonunuza okutarak hesabınıza bağlantı gerçekleştirelim.

Bilgisayarınızda WhatsApp uygulaması açık olduğu sürece ve telefonunuz internete bağlı olduğu sürece bilgisayarınızdan WhatsApp uygulamasını kullanabilir, anlık olarak mesajlaşmalarınızı bilgisayarınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

Sizde yukarıda yer alan adımları gerçekleştirerek WhatsApp Web uygulamasını kullanabilir veya bilgisayarınıza WhatsApp uygulamasını kurabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı ve bize destek olmayı unutmayın.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz