facebook,kapatılan facebook hesabı nasıl geri alınır,facebook hesabım kapatıldı,facebook kimlik ibrazı

Facebook hesabım kapatıldı

Facebook

En çok karşılaştığımız sorulardan biri olan Facebook hesabım kapatıldı nasıl açabilirim? sorusuna yanıt olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Facebook hesabım kapatıldı

Facebook hesabınızın kapatılmasının bir çok nedeni olabilir. Bu nedenleri sıralayacak olursak en önemli sebeplerden biri olan bir facebook hesabında kayıtlı olan bir bilgiyi farklı bir hesap için de kullanmaktır. Yani telefon numaranız 2. bir facebook hesabına daha eklemeniz halinde her iki hesap içinde kapatma tehlikesi olabilir.

İkinci sebep olarak aynı gün içerisinde 25-30 arasında şikayet almanız nedeni ile de facebook hesabınız kapatılabilir. Yani yapmış olduğunuz herhangi bir paylaşım fazlaca şikayet edilmesi de neden olabilir.

Ya da çok fazla arkadaşlık isteği göndermeniz veya çok fazla yorum yapmanız nedeni ile de facebook hesabınız kapatılabilir.

Kapatılan Facebook hesabı nasıl geri alınır

Peki Facebook hesabınız kapatıldıktan sonra nasıl bir işlem gerçekleştirilebilir? Aynı hesap açılabilir mi? Hesabınızı geri alabilir misiniz? Kesin olmamakla beraber eğer facebook hesabınızda yer alan adınız ve soyadınız resmi kimliklerinizde yer alan adınız ve soyadınız ile aynı ise facebook hesabınızı geri alabilmeniz için bir yol var.

Öncelikle bir bilgisayardan veya telefonunuzdan bir internet tarayıcısı açarak adres bölümüne https://www.facebook.com/help/contact/260749603972907 yazarak giriş gerçekleştirelim veya direkt Buraya tıklayın.

Karşınıza açılan Kişisel Hesabım Kapatıldı başlıklı sayfada yapmanız gerekenler aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Giriş e-posta adresi veya cep telefonu numarası bölümüne hesabınıza giriş için kullanmış olduğunuz telefon numaranızı veya mail adresinizi yazalım.
  • Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız bölümüne ise hesabınızda yazılı olduğu gibi adınızı ve soyadınızı yazınız.
  • Kimliğiniz bölümünde ise Pasaportunuz, Ehliyetiniz veya Nüfus cüzdanınızın gereksiz bölümlerini kağıt parçasıyla veya elinizle kapatarak fotoğrafını çektikten sonra bilgisayarınıza aktararak Dosya Seç butonuna basarak çekmiş olduğunuz fotoğrafı yükleyelim.
  • Ek bilgiler bölümüne eklemek istediğiniz bir bilgi var ise yazabilirsiniz.

Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra Gönder butonuna basarak işlemi tamamlayalım.

facebook,kapatılan facebook hesabı nasıl geri alınır,facebook hesabım kapatıldı,facebook kimlik ibrazı

Facebook kimlik ibrazı

Pasaport, Nüfus Cüzdanı veya Ehliyetinizin resmini gönderdikten sonra karşınıza Form başarıyla gönderildi başlığı altında Facebook ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Kısa süre içinde e-postayla bir yanıt gönderilecektir. bilgilendirmesi gelecektir. Tamam butonuna basarak çıkabilirsiniz.

facebook,kapatılan facebook hesabı nasıl geri alınır,facebook hesabım kapatıldı,facebook kimlik ibrazı

Facebook’a kimlik ibrazını gerçekleştirdikten sonra facebook hesabına giriş gerçekleştirmiş olduğunuz mail adresiniz üzerinden sizlerle iletişime geçilecektir. Bu süre zarfında hesabınız ile ilgili başka bir işlem gerçekleştirmeden beklemeniz gerekecektir. Olumlu veya olumsuz mutlaka dönüş sağlanacaktır. Makalemizi beğendiyseniz yorum yaparak paylaşmayı unutmayın.

Facebook hesabım kapatıldı

Facebook hesap anıtlaştırma ile ilgili yazımıza göz atmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir