Ana Sayfa Oyun Bilgisayar Pc’ye Android Nasıl Kurulur?

Pc’ye Android Nasıl Kurulur?

0
Pc’ye Android Nasıl Kurulur?
Pc’ye Android Nasıl Kurulur?

Bir bilgisayara android kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için USB kullanmanız gerekiyor. Ancak sürücünüzün android’i desteklemesi için doğru biçimlendirilmiş olduğundan emin olmanız gereklidir. Bir NTFS dosya sisteminin yüklenebilmesi sorunlu olabilir. Bu dosya sistemlerinden birine sahipseniz android için özel bir bölüm oluşturmanız gerekiyor. Kurulum esnasında açılan ilk pencere sizden bu bölümü isteyecek ve ardından yükleme işleminizi izleyecektir.

Bilgisayarınızda bu bahsetmiş olduğumuz ilk adımı tamamladıktan sonra android x86 bölümüne önyükleme yapılması gerekir. Bunu yapabilmeniz içinde ilk olarak BIOS kurulumunu açmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise aşağıda bahsedeceğimiz adımları takip etmelisiniz.

Önyükleme Aygıtını Seçin

Çıkış ve değişiklikleri yaptıktan sonra bilgisayarınız açılana kadar beklemeniz gerekiyor. Android x86 bölümü ile bir Windows sistemini göreceksiniz. Android x86 kurulum süreci diğer işletim sistemlerine benzer bunun için işleyen bir sistem olması gerekir.

Bilgisayarda birşeyler geliştiren veya geliştirmeyenler için PC android OS iyi bir seçenek olacaktır. Uygulamanın resmi sitesine giderek buradan android stüdyosunu indirin. Bu program olduğunda bilgisayarınızda çeşitli android uygulamalar geliştirebilirsiniz. PC için android işletim sistemi sorunsuız olarak çalışmaya başlayacaktır. Bununla birlikte artık cep telefonunuzdan oynadığınız herhangi bir uygulamayı PC’nizde de oynayabilirsiniz.

Android PC Çalıştırma

Android PC çalıştırmak için sabit sürücünüzde de bir bölümün ayrılmış olması gerekiyor. Ex14 dosya formatı ve bir grup önyükleyici ile biçimlendiriyorsunuz ve sonröasında da dizini ve bölümü oluşturmanız gerekiyor. Kurulumun ardından bu bölümü isteğinize bağlı olarak kaldırabilirsiniz. Yaptığınız bu işlem sistemin sürücünün bir bölümünü sanal olarak tanımasını ve içinde android işletim sisteminin çalışmasını sağlayacaktır.

İyi bir performansa sahip olabilmeniz için farklı uygulamalar kullanabilirsiniz, ancak alternatif bir program istiyorsanız o zaman NOX Player’i kullanabilirsiniz. Bu program sayesinde Android işletim sistemi olmayan bir bilgisayarda bile oyun oynayabilmeniz mümkündür. Ancak bu seçenek en uygun ve en iyi seçenekler arasında bulunmamaktadır.

Pc’ye Android Nasıl Kurulur?
Pc’ye Android Nasıl Kurulur?

Android tabanlı ücretsiz bir açık kaynaklı işletim sistemi olan Remix OS’yi kullanarak Android’i PC’ye de yükleyebilirsiniz. Android uygulamalarını destekleyen harika bir çoklu görev çalışma atıdır. Ücretsiz olmasına rağmen, Remix OS yalnızca Intel tabanlı bilgisayarlarla uyumludur. Yüklemek için USB ile önyükleme gerektirir ve ayrıca Chrome OS uzantılarından daha iyidir. Bu nedenle, PC’ye Android yüklemek için bir alternatif arıyorsanız, Remix OS tam size göre.

Android popüler bir işletim sistemi olmasına rağmen, birçok kullanıcı, mevcut uygulamaların çok sayıda olması nedeniyle onu hala Windows’a tercih ediyor. Cihazınıza çok sayıda uygulama yüklemek, cihazın yavaş çalışmasına ve sistemi tıkamasına neden olabilir. Bu sorunu çözmek için Android, PC’nize misafir modunda veya yerleşik modda yüklenebilir. Kurulumdan sonra hem Android uygulamalarını hem de APK’ları cihaz üzerinde kullanabilirsiniz. Misafir modu seçeneği yalnızca az miktarda depolama alanı gerektirir ve bu hızlı ve kolaydır.

İlginizi Çekebilir: Yararlı Bilgiler

Akıllı cihaz olmayan bir bilgisayara eğer android yüklemek istiyorsanız o zaman bir öykünücüye ihtiyacınız olacak. Bu konuda size BlueStacks 3 ve MEmu önerebiliriz. Burada hatırlatmak isteyeceğimiz şey bunlarda kaynağın yoğun olduğu ve gecikmeli olduğudur. Bunun için tüm bilgisayarlarda çalışması söz konusu olmayabilir.

Kısacası akıllı cihazlar faydalı pek çok programa sahip olduklarından dolayı hayatımızda çok şeyi değiştirebiliyor ve yaşam konforumuzu artırıyor. Bunun içinde insanlar özellikle android uygulamaları bilgisayarlarında kullanmaktan memnuniyet duyuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz