Ana Sayfa Nasıl Yapılır Oyun Sunucusu Geliştirirken Nasıl Para Kazanılır?

Oyun Sunucusu Geliştirirken Nasıl Para Kazanılır?

0
Oyun Sunucusu

Oyun sunucusu geliştirirken nasıl para kazanılır? Pek çok sunucu sahibi bu soruyla ilgili detaylı çözümler arıyor olabilir. Sorunun cevabı basit.

Günümüzde Minecraft, GTA V, GTA San Andreas ve Roblox gibi pek çok oyun için sunucular yer alıyor. Özellikle Minecraft sunucusu olan Hypixel, aynı anda 200.000’den fazla oyuncu sayısıyla büyük bir rekora imza atarken bu başarı sunucuların ne kadar etkili olduğunu da gösterir nitelikte. Peki ya sunucu kuran bir kişi hangi yollarla gelir miktarını arttırabilir?

Oyun Sunucusu ile Gelir Elde Etmek

Sunucu kurmak pek çok kişi için önemli bir durum olabilir. Çünkü sunucu ile beraber kişi hem eğleniyor hem de bu işten para kazanmaya çalışıyor. Oyun sunucuları bazıları için kendi ekmeğini kazanma yolu dahi olmakta. Çünkü kendi sunucuları için milyonlarca dolar harcama yapan firmalar da bulunuyor. Kısacası oyun dünyasında büyük bir gelişme yaşanıyor.

Oyun sunucusu ile beraber para kazanmak için yapılabilecek şeylerden birisi reklam yayınlamak. Eğer sunucu kitlesi yeterince büyük ise oyun sunucusunda reklam yayınlayarak gelir elde etmek mümkün oluyor. Kitlesi büyük olan sunucular, kısa sürede büyük miktarda para kazanma şansını yakalayabilir. Yani bu oldukça kârlı bir işe dönüşebilir. Önemli olan sponsor veya reklam vermek isteyen birilerini bulmak.

Oyun Sunucusu

Sunucuların gelir elde etmesini sağlayacak şeylerden birisi oyun içi eşya satışı olabiliyor. Bir oyunda eşya satışının büyük bir önemi mevcut. Bir kullanıcı, oyun içi eşya satışı ile beraber güzel bir kazanç elde edebilir. Eşya satışı yaparken dikkat edilmesi gereken nokta eşyanın ne kadar değerli olduğu. Yani kullanıcılar, eşyanın değerine göre para ödemesi yapmak ister. Özellikle nadir bulunan eşyalar için satın alım gerçekleştirmek oyuncuların daha çok ilgisini çekebilir.

Oyun sunucusu açan bir kullanıcının yapabileceği bir diğer şey VIP veya GOLD isminde üyelikler satmak. Her bir üyeliğin kullanıcılara bazı ayrıcalıkları bulunmalı ki oyuncular bu üyelikleri alırken hakkını verebilsin. Üyelikler ile beraber oyunculara özel eşyalar verilebilir, kullanıcının ismi daha farklı görünebilir ve onlar için bazı etkinlikler düzenlenebilir. Bu gibi pek çok fayda üyelik alan oyuncular için sunulabilir.

Oyun sunucusundan gelir elde etmenin yolları arasında yetki satışı açıklanabilir. Üyelik almak istemeyen kullanıcılar için yetkiler tek tek uygun fiyata satılabilir. Örneğin duyuru paylaşma yetkisi, uçma yetkisi veya bunun gibi daha pek çok yetki daha düşük fiyatlarla kullanıcıların odak noktası haline gelebilir. Kısacası tek süreli yetki satışı ile de para kazanılabiliyor.

Oyun sunucusu, pek çok alanda kullanıcıların iyi bir gelir elde etmesine olanak tanıyabilir fakat oyuncuların şikayet ettiği noktalardan birisi oyuncu çekememeleri olabilir. Bu konuda yapılabilecek pek çok şey mevcut. Bunlardan birisi yayın açmak. Yayın açarak sunucuyu tanıtmak, insanların oyun sunucusuna girmesini sağlayabilir. YouTube, Twitch ve Facebook gibi pek çok alanda yayın yapılabilir. Bir diğer yöntem reklam yapmak. Özellikle oyun sitelerinde reklam vermek veya Google üzerinden reklam yapmak sunucunun popülerliğini arttırabilecek bir yol.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz